Trwa ładowanie...
doo5quo

Po chorwackich górach w klapkach. Polscy turyści zaskakują coraz bardziej

Często czytamy o zagranicznych turystach, którzy utknęli w trampkach na szczytach polskich gór. Myśleliście, że Polakom się to nie zdarza? We wtorek w Chorwacji odbyła się akcja ratunkowa dwóch Polaków, którzy po górach spacerowali sobie w klapkach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To już trzecie akcja ratunkowa, w której chorwaccy ratownicy ściągają z gór turystów w klapkach.
To już trzecie akcja ratunkowa, w której chorwaccy ratownicy ściągają z gór turystów w klapkach. (Facebook.com/ HGSS Stanica Makarska)
doo5quo

26 czerwca około południa chorwaccy ratownicy otrzymali zgłoszenie od dwójki polskich turystów, którzy wyruszyli na górską wędrówkę z Podbora –Čaklje, gdzie nawet nie ma szlaku turystycznego. Na miejsce przyjechało 11 ratowników górskich. Zostali wezwani przez jednego z mężczyzn, którzy pełni przerażenia stali bez ruchu na stromym zboczu góry masywu Biokovo, położonego w środkowej części wybrzeża dalmatyńskiego. Turyści znajdowali się na wysokości ok. 420 m. Wezwali ratowników, by ci pomogli im bezpiecznie zejść na dół.

Po sprowadzeniu mężczyzn na dół i wstępnych oględzinach ratownicy stwierdzili, że poza drobnymi zadrapaniami poszkodowani nie mają żadnych obrażeń.

Przestrzegają jednak przed wychodzeniem w góry bez odpowiedniego sprzętu i zabezpieczenia oraz podkreślają – ta akcja zakończyła się, szczęśliwie, ale takie przypadki często miewają tragiczne zakończenie. To już trzeci przypadek, w którym ratownicy z Makarskiej ściągają z gór turystów w klapkach.

doo5quo

* Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl*

Zobacz też:Cudowne austriackie góry

doo5quo

Podziel się opinią

Share

doo5quo

doo5quo