Trwa ładowanie...

Pociąg z Polski do Chorwacji nie ruszy? Zgodę wydano rok temu

Informacja o tym, że RegioJet planuje uruchomić bezpośrednie połączenie kolejowe pomiędzy Polską a Chorwacją, wzbudziła entuzjazm wśród wielu turystów. Nic dziwnego, wszak położony nad Adriatykiem kraj to jeden z ulubionych kierunków Polaków. Jednak, mimo że od wydania zgody przez UTK minął już rok, to nie zapowiada się, żebyśmy w te wakacje mogli skorzystać ze wspomnianego połączenia.

Pociąg RegioJet Pociąg RegioJet Źródło: Adobe Stock, fot: sikaraha
d35e094
d35e094

W 2020 roku RegioJet uruchomił połączenie kolejowe z Pragi do Chorwacji. Okazało się ono hitem i to nie tylko wśród Czechów, ale również Polaków. W efekcie czeski przewoźnik wpadł na pomysł, aby pociąg do Chorwacji kursował też z Polski.

Opublikował nawet planowany rozkład połączeń, a w styczniu 2022 roku Urząd Transportu Kolejowego przyznał RegioJet dostęp do odcinka trasy na terenie Polski. Zgodę wydano na ponad cztery lata — od 15 czerwca 2022 roku do 26 września 2026 roku. Jednak pociągu, na który czekało wielu turystów z naszego kraju, nadal brak w rozkładach.

Pociągiem z Polski do Chorwacji nie w tym roku

W zeszłym roku mówiono, że połączenie nie wystartuje ze względu na zbyt krótki czas między wydaniem decyzji przez UTK a startem sezonu letniego. Jednak czeski przewoźnik nie podał żadnych konkretnych powodów. Jak informuje "Gazeta Wyborcza" pociąg z Polski do Chorwacji nie ruszy i w te wakacje.

"W 2023 r. RegioJet nie będzie obsługiwał trasy Polska – Chorwacja. Nadal natomiast będzie obsługiwał trasę Praga – Rijeka" – poinformowało "GW" biuro prasowe firmy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Sztuka podróżowania - DS4

d35e094

Nad Adriatyk pociągiem z Pragi

W systemie rezerwacyjnym nie ma jeszcze biletów na tegoroczne pociągi z Pragi do Chorwacji, ale w poprzednich latach kursowały one od czerwca niemal do końca września. W lipcu i sierpniu połączenie było realizowane codziennie, a w czerwcu i wrześniu trzy razy w tygodniu.

Ceny za bilet z Pragi do Rijeki zaczynały się od 590 koron czeskich (ok. 116 zł) za miejsce do siedzenia i od 790 czeskich koron (ok. 156 zł) za miejsce w kuszetce. Pasażerowie otrzymują śniadanie oraz mają dostęp do darmowych ciepłych napojów. Z kolei chcący dojechać do Splitu musieli liczyć się z nieco większym wydatkiem — odpowiednio 890 czeskich koron (ok. 175 zł) i 1090 czeskich koron (ok. 215 zł).

Źródło: "Gazeta Wyborcza", RegioJet, WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d35e094
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35e094

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj