Trwa ładowanie...

Podziemia Zamku Książ dostępne dla turystów. Cieszą się ogromnym zainteresowaniem

Pierwszy raz od zakończenia II wojny światowej turyści będą mogli zobaczyć podziemia słynnego Zamku Książ. Tunele udostępnione turystom znajdują się 50 m pod poziomem zamkowego dziedzińca, a ich długość wynosi 950 m. Do dziś nie wiadomo do czego miał służyć obiekt.

Podziemia Zamku Książ dostępne dla turystów. Cieszą się ogromnym zainteresowaniemŹródło: PAP, fot: Maciej Kulczyński
dd1ey21
dd1ey21

Podobno na początku Niemcy chcieli uczynić z zamku siedzibę ministerstwa spraw zagranicznych. Pod ziemią miały się znajdować bunkry, ale tunele były znacznie większe. Zaczęto podejrzewać, że w czasie wojny koncepcja dotycząca planu budynku została zmieniona.

Część tuneli wciąż pozostaje zaaranżowana na potrzeby Polskiej Akademii Nauk. Znajduje się tam stacja badawcza, w której mierzone są wstrząsy tektoniczne. Ta część pozostaje odizolowana od udostępnionej.

- Jesteśmy wdzięczni Polskiej Akademii Nauk, która wciąż prowadzi w podziemiach badania, za to, że umożliwiła nam przeprowadzenie tej operacji – powiedziała podczas konferencji Anna Żabka, prezes spółki Zamek Książ - Dzięki temu możemy turystom pokazać podziemia pierwszy raz w historii – dodaje.

W trakcie zwiedzania turyści będą mogli zapoznać się z historią zamku *z okresu II wojny światowej oraz historię więźniów z Gross-Rosen, którzy pracowali przy drążeniu chodników. Podziemia zamku można zwiedzać codziennie. Od poniedziałku do piątku od 10:00 do 17:00, a w weekendy od 10:00 do 18:00. Turyści schodzą do podziemi w maksymalnie *35-osobowych grupach co ok. pół godziny. Ceny biletów to 29 zł normalny i 24 zł ulgowy. Zainteresowanie atrakcją jest ogromne.

dd1ey21

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Zamek Książ otworzy podziemia dla turystów

dd1ey21
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dd1ey21