Trwa ładowanie...

Pokazał filmik, na którym trzyma maleńką ośmiorniczkę. Ma szczęście, że przeżył

Pewien turysta z Australii opublikował film, na którym trzyma na dłoni ośmiornicę z niebieskimi plamkami na skórze. Ale to nie niezwykła uroda zwierzęcia sprawiła, że wideo stało się tak popularne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jad Hapalochlaeny może zabić 26 dorosłych osób w ciągu kilku minut
Jad Hapalochlaeny może zabić 26 dorosłych osób w ciągu kilku minut (Shutterstock.com)

Australia to miejsce pełne niespotykanych nigdzie indziej roślin i zwierząt. Jednym z nich jest Hapalochlaena, ośmiornica z niebieskimi plamkami na skórze. Jak się okazało, jest jednym z najbardziej jadowitych stworzeń na świecie. Anonimowy turysta, który w sieci pochwalił się filmikiem, na którym ją trzyma, ma szczęście, że żyje.

Wideo, które pierwotnie zostało opublikowane w aplikacji TikTok, trafiło też na Reddit. Australijczycy zaczęli wówczas komentować, jak niebezpieczne było dotknięcie tej ośmiorniczki. Jeden okaz ma wystarczająco dużo jadu, by zabić 26 dorosłych osób w ciągu kilku minut.

Slot

Wszystko przez zawartość tetrodotoksyny, która powoduje paraliż. Dodatkowym problemem jest żądło, którym kłuje ośmiornica. Jest tak małe, że większość osób nie ma pojęcia, że zostały zatrute, dopóki nie jest za późno. Na ukąszenie nie ma także antidotum.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Ośmiornica Dumbo. Rzadkie, podwodne nagranie

Slot

Podziel się opinią

Share


Slot