Trwa ładowanie...
Wakacje.pl
Nocowanie.pl
Plaże
Wyspy
Egzotyka
W Podróży
Miasta
Poza miastem
Ludzie
Wideo
Zobacz inne
Najnowsze
Popularne

Polak wracał z Gruzji do Warszawy. Ta historia z lotniska mogła zniszczyć jego życie

Bądźcie ostrożni. Czasem zagrożenie w czasie podróży może pojawić się z najmniej oczekiwanej strony. Zwykła rozmowa na lotnisku może mieć bolesne konsekwencje. A miły Gruzin może chcieć nas oszukać. Taką potencjalnie niebezpieczną sytuację miał podróżnik Łukasz Supergan.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polak wracał z Gruzji do Warszawy. Ta historia z lotniska mogła zniszczyć jego życie
(Facebook.com, Fot: Łukasz Supergen)

- Moi drodzy, apeluję: BĄDŹCIE CZUJNI. I to nawet w kraju tak przyjaznym jak Gruzja. Na turystę przemierzającego świat czeka niejedno niebezpieczeństwo. I nie są to tylko naciągacze w zaułkach Indii czy Nepalu, porywacze taksówek w Boliwii, policja w Iranie czy panienki na krakowskim Rynku, zapraszające do klubów ze striptizem. One nie brzmią tak źle. Ale dać się wciągnąć w przemyt w dowolnym kraju, oznaczać może miesiące walki o wolność bez gwarancji jej odzyskania. A w pechowym czasie i miejscu – lata za kratkami. Uważajcie i myślcie. Również w serdecznej i przyjaznej Gruzji, o 2 w nocy, na pełnym policji lotnisku - apeluje na swoim profilu Łukasz Supergan.

Podróżnik opisał we wpisie swoją "przygodę" na lotnisku w Tibilisi gdzie został poproszony o przewiezienie do Polski... woreczka z białą substancją. Była to podobno zwykła przyprawa, niezbędna do prowadzenia gruzińskiej knajpy.

Taka historia wiemy jak mogłaby się skończyć... Widzieliśmy to w wielu filmach, słyszeliśmy o wielu prawdziwych sytuacjach. To niekoniecznie musi dotyczyć narkotyków. Pamiętajmy, że wiele krajów ma restrykcje dotyczące wywożenia wielu najróżniejszych przedmiotów. Uważajmy także na takie sytuacje.
Nie dawajmy się nabrać nawet na najbardziej łzawą historię. Nie przewoźmy nic obcym osobom! A na lotnisku zawsze miejmy nasz bagaż na oku - tak by nikt do niego nie miał dostępu... Bo kto wie, może tym razem była to zwykła sól. A może nie.

Podziel się opinią

Share
Slot