Trwa ładowanie...

Policja rozpoczyna sezon na jeziorach. Funkcjonariuszy będzie więcej

W tym roku o bezpieczeństwo na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich oraz na jeziorach leżących poza szlakiem i jeziorach Warmii zadba 90 policjantów z partoli wodnych. Od soboty 30 kwietnia do końca września funkcjonariusze będą kontrolować m.in. trzeźwość sterników łodzi.

Wodny patrol policji Wodny patrol policji Źródło: Adobe Stock, fot: Rafa
d3n4l05
d3n4l05

Koordynator służby na wodach i terenach przywodnych z wydziału prewencji KWP w Olsztynie aspirant Tomasz Kurstak powiedział PAP, że w tym roku jeziora i Zalew Wiślany będzie patrolowało 90 policjantów, czyli o 30 osób więcej niż przed rokiem. Regularna służba na wodzie rozpocznie się w sobotę 30 kwietnia, bo majówka jest od lat inauguracją sezonu żeglarskiego na Mazurach. Patrole wodne będą pracować do końca września.

- Do lata będziemy zwiększali liczbę wodnych patroli w weekendy, w tygodniu - gdy nie będzie wielu żeglarzy - patroli będzie nieco mniej. Latem obsada będzie pełna - zapewnił Kurstak.

Policjanci zapowiadają kontrole - na drogach i na wodzie

Policjanci z Warmii i Mazur mają do dyspozycji 30 łodzi - te, które będą pracować w majówkę są już zwodowane - i sprzęt ratunkowy. Patrole wodne będą kontrolować uprawnienia sterników (na tych łodziach, na które są one wymagane) oraz trzeźwość sterników. Za sterowanie łodzią pod wpływem alkoholu sternik może zostać ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł i stracić uprawnienia.

d3n4l05

Ponieważ majówkę na Mazurach chce spędzić wiele osób policjanci zapowiedzieli też, że zwiększy się liczba partoli drogowych. Prędkość i styl jazdy będą kontrolowali nie tylko policjanci z radiowozów, ale też funkcjonariusze na motocyklach. Do patrolowania dróg będzie wykorzystywany także dron.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tajemnica Świętego Graala. Czy słynny kielich Jezusa może kryć się na Mazurach?

d3n4l05
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3n4l05