Trwa ładowanie...
d2xq8fe

Polscy wspinacze w szpitalu. Zostali porażeni przez piorun

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w sobotę wieczorem w Grossglockner, masywie najwyższego szczytu Austrii. Czworo polskich alpinistów zostało tam porażonych piorunem. Do szpitala w Lienz w Tyrolu udało się ich przetransportować dopiero kolejnego dnia, ponieważ akcję utrudniały ciężkie warunki atmosferyczne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dwoje poszkodowanych straciło na chwilę przytomność
Dwoje poszkodowanych straciło na chwilę przytomność (Shutterstock.com)
d2xq8fe

Wśród poszkodowanych znajdowało się trzech mężczyzn i kobieta. Cała czwórka została prażona piorunem ok. godziny 21:30 w pobliżu stalowej liny poręczowej, 100 m poniżej schroniska im. arcyksięcia Jana, 3454 m n.p.m.

Mimo iż alpiniści natychmiast zaalarmowali pogotowie górskie, to ze względu na panującą burzę ratownicy nie mogli podjąć akcji. Poszkodowani spędzili noc w schronisku, gdzie czekali na nich ratownicy, a do szpitala w Lienz zostali przetransportowani dopiero kolejnego dnia.

d2xq8fe

W górach instalowanych jest wiele zbrojeń, mających ułatwiać wspinaczom drogę na szczyt. Należy jednak pamiętać, że w sytuacji, kiedy nadchodzi burza, znajdowanie się w pobliżu stalowych elementów może być bardzo niebezpieczne, ponieważ przyciągają one pioruny. Ratownicy apelują o zachowanie ostrożności.

Źródło: TVN Meteo

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Przeskanowali teren w Sudetach. Niezwykłe, co ujawnił laser

d2xq8fe

Podziel się opinią

Share

d2xq8fe

d2xq8fe