Polska perełka przeżywa oblężenie. Powód jest jeden
Choć w innych miejscowościach w górach i nad morzem przedsiębiorcy narzekają, że sezon rozkręca się wolno, w Krynicy-Zdroju jest odwrotnie. Tegoroczne wakacje rozpoczęły się z prawdziwym przytupem. Jaki jest powód takiego zainteresowania?
Krynica-Zdrój, nazywana też często Krynicą Górską, zachwyca architekturą z drugiej połowy XIX wieku, która do złudzenia przypomina szwajcarską, drewnianą zabudowę.
Na deptaku znajduje się charakterystyczny budynek neorenesansowej Pijalni Wód z kilometrowej głębokości odwiertu o szeroko cenionych, prozdrowotnych właściwościach. Od 2019 roku turystów przyciąga tam też wieża widokowa na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena, tzw. ścieżka w koronach drzew.
Krynica Zdrój oblegana
Jak informuje "Gazeta Krakowska", standardowo największy ruch turystyczny w uzdrowisku notuje się w połowie wakacji. Tymczasem w tym roku już pod koniec czerwca Krynica przeżywała prawdziwe oblężenie. Wolnych miejsc w pensjonatach próżno było szukać.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Idealne miejsce w Polsce na urlop o każdej porze roku
- To zasługa Igrzysk Europejskich oraz Europejskiego Festiwalu Biegowego - przyznaje Daniel Lisak, dyrektor biura Krynickiej Organizacji Turystycznej, cytowany przez "Gazetę Krakowską". - Byli to głównie zawodnicy takich dyscyplin sportowych jak judo, taekwondo, rowery ekstremalne oraz miłośnicy biegania. Z nimi przyjechali do Krynicy jednak również ich sztaby szkoleniowe, a także kibice i sympatycy oraz ich rodziny również z dziećmi. Obłożenie było zadowalające - podkreśla.
Lisak zauważa, że zwiększony ruch zanotowano także w restauracjach oraz przy atrakcjach turystycznych. Dodał, że imprezy były dla Krynicy "marketingowym zastrzykiem".
- Krynica żyje i ma duży potencjał. Cały czas obserwujemy wzrost zainteresowania turystów i jesteśmy tym podbudowani - dodaje burmistrz uzdrowiska Piotr Ryba.
W zeszłym roku wyremontowany został m.in. deptak, a teraz za 19 mln zł powstaje amfiteatr przy ul. Nikifora Krynickiego, w pobliżu dolnej stacji kolejki na Górę Parkową, natomiast na samym zboczu zostanie rozbudowany Ogród Żywiołów. Zaplanowane są także remonty dróg i budowa nowych parkingów.
Źródło: "Gazeta Krakowska"