Trwa ładowanie...

Polskie miasto zakochanych. Obowiązkowy punkt dla par

Myśląc o miastach dla zakochanych, większości z nas, jako pierwsze na myśl przychodzą takie zagraniczne lokalizacje, jak Paryż, Wenecja czy Rzym. Okazuje się, że nie musimy wcale przekraczać granicy. W Polsce tym zaszczytnym mianem cieszy się bowiem Chełmno. Czym sobie na nie zasłużyło?

Chełmno uznawane jest za polskie miasto zakochanychChełmno uznawane jest za polskie miasto zakochanychŹródło: Adobe Stock
dijeojs
dijeojs

Chełmno to niewielkie miasto położone w województwie kujawsko-pomorskim, w odległości ok. 50 km od Bydgoszczy. Urokliwe uliczki miasteczka sprzyjają romantycznym spacerom we dwoje i miłosnym wyznaniom. Chełmno jest nazywanie miastem miłości nie bez powodu – to właśnie w jednym z miejscowych kościołów odkryto relikwie św. Walentego, patrona wszystkich zakochanych.

Chełmno - polskie miasto miłości

Chełmno od lat cieszy się opinią jednego z najbardziej romantycznych miejsc na mapie Polski. Zakochane pary odwiedzają tę miejscowość nie tylko 14 lutego, ale goszczą tu właściwie przez cały rok.

W Chełmnie ku czci zakochanych odbywają się także huczne obchody Nocy Świętojańskiej, która w tradycji słowiańskiej w dużej mierze była poświęcona miłosnym wróżbom.

dijeojs

W Chełmnie znajduje się także jedno z najbardziej znanych zakochanym miejsc. Jest nim słynna Ławeczka Zakochanych znajdująca się w parku na Nowych Plantach.

Ławeczka Zakochanych przyciąga pary z całej Polski Wikimedia Commons
Ławeczka Zakochanych przyciąga pary z całej PolskiŹródło: Wikimedia Commons, fot: Rysnal

Według miejscowej tradycji, pocałunek złożony w tym miejscu ma gwarantować udany i trwały związek. Nic więc dziwnego, że ławeczka jest obowiązkowym punktem programu wycieczki do Chełmna dla każdej zakochanej pary.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Sztuka podróżowania - DS4

dijeojs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dijeojs

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj