Trwa ładowanie...

Najlepsze miejsca dla zakochanych w Polsce. Tu jest bardzo romantycznie!

Polscy zakochani wcale nie muszą ruszać do Paryża, Wenecji czy Werony, aby poczuć klimat miejsc idealnych dla uczczenia swojej miłości. Lokalizacji okrzykniętych mianem idealnych miejsc dla zakochanych nie brakuje bowiem także na mapie Polski. Gdzie je znajdziemy?

Most Tumski to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc we WrocławiuMost Tumski to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc we WrocławiuŹródło: Adobe Stock
d3tto2t
d3tto2t

W naszym kraju istnieje m. in. miasto zakochanych, mosty miłości, na których można zawiesić kłódeczkę symbolizującą trwałość uczuć, a także różne aleje i drogi miłości, które przemierzają zakochani z całej Polski. Sprawdźmy, gdzie na mapie Polski znajdują się najpiękniejsze i najbardziej symboliczne miejsca dla osób, które miały szczęście odnaleźć swoją drugą połówkę.

Chełmno – polskie miasto zakochanych

Chełmno to niewielkie miasto położone w województwie kujawsko-pomorskim, w odległości ok. 50 km od Bydgoszczy. Urokliwe uliczki miasteczka sprzyjają romantycznym spacerom we dwoje i miłosnym wyznaniom. Chełmno jest nazywanie miastem miłości nie bez powodu – to właśnie w jednym z miejscowych kościołów odkryto relikwie św. Walentego, patrona wszystkich zakochanych.

Chełmno uznawane jest za polski miasto zakochanych Adobe Stock
Chełmno uznawane jest za polski miasto zakochanychŹródło: Adobe Stock

Chełmno od lat cieszy się opinią jednego z najbardziej romantycznych miejsc na mapie Polski. Zakochane pary odwiedzają tę miejscowość nie tylko 14 lutego, ale goszczą tu właściwie przez cały rok. W Chełmnie ku czci zakochanych odbywają się także huczne obchody Nocy Świętojańskiej, która w tradycji słowiańskiej w dużej mierze była poświęcona miłosnym wróżbom.

d3tto2t

W Chełmnie znajduje się także jedno z najbardziej znanych zakochanym miejsc. Jest nim słynna Ławeczka Zakochanych znajdująca się w parku na Nowych Plantach. Według miejscowej tradycji, pocałunek złożony w tym miejscu ma gwarantować udany i trwały związek.

Most Miłości we Wrocławiu

Most Tumski jest jednym z najbardziej znanych zabytków Wrocławia. Łączy Ostrów Tumski z Wyspą Piasek i jest obowiązkowym przystankiem wszystkich wycieczek na Dolny Śląsk. Nie każdy turysta wie jednak, że miejsce to jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez zakochane pary. Wszystko przez zwyczaj zawieszania na nim miłosnych kłódeczek, symbolizujących relację dwojga ludzi. Tradycja wieszania kłódek przywędrowała do Polski z Włoch, a konkretnie z Florencji i jest kultywowana w wielu miastach.

Most Tumski przyciąga nie tylko zakochanych Adobe Stock
Most Tumski przyciąga nie tylko zakochanychŹródło: Adobe Stock

Most Tumski, za sprawą ogromnej ilości kłódek, które zostały zawieszone na jego konstrukcji, nazywany jest Mostem Miłości. Według zwyczaju zakochana para przypina do mostu kłódkę, zamyka ją, a kluczyk wyrzuca w odmęty Odry. Ma to zapewnić jej wieczną i trwałą miłość. Według staropolskiej legendy, to właśnie na moście Tumskim miały odbyć się huczne zaręczyny pierwszych historycznych władców Polski – księcia Mieszka I i czeskiej księżniczki Dobrawy.

d3tto2t

Droga Miłości we Wrocławiu

Oprócz Mostu Tumskiego, Wrocław oferuje jeszcze jedną atrakcję dla zakochanych par. Jest nią Droga Miłości, której przejście ma zapewnić zakochanym oraz singlom szczęście i pomyślność w życiu prywatnym. Droga Miłości kończy się na Moście Tumskim i jest ściśle związana z najbardziej znanym mostem zakochanych w Polsce.

Według tradycji, każda osoba, która marzy o miłości, powinna udać się do katedry św. Jana Chrzciciela i pomodlić się w intencji znalezienia drugiej połówki lub błogosławieństwa dla już istniejącego związku. Następnie należy pogłaskać kamiennego lwa strzegącego wejścia do świątyni i udać się na Most Tumski. To właśnie na nim na osoby samotne ma czekać miłość życia.

d3tto2t

Aleja Zakochanych i Mostek Miłości w Trzebnicy

Aleją Zakochanych i Mostkiem Miłości dysponuje także Trzebnica. Aleja Zakochanych prowadzi do Parku Solidarności i została gruntownie przebudowana w ostatnich latach, aby przejście nią było możliwe dla wszystkich chętnych. Aleją Zakochanych spacerują nie tylko ludzie młodzi, ale także seniorzy, osoby niepełnosprawne, rodzice z wózkami, przemierzają ją także rowerzyści.

Na ścieżce znajduje się rzeźba zakochanych, a jej zwieńczeniem jest słynny Mostek Miłości – miejsce, do którego zakochani z całej Polski mogą przypiąć pamiątkową kłódkę symbolizującą ich wzajemną miłość.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

"Polska na weekend". Tak wygląda "Śląska Piza". Jest tu najwyższa krzywa wieża w Polsce

d3tto2t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tto2t