Trwa ładowanie...

Pomnik Wejhera czy Vadera? Niezwykła przemiana w stolicy Kaszub

W sobotę 16 grudnia w Wejherowie odbył się II Zlot Fanów Gwiezdnych Wojen Forcecon 2017. Największe emocji budził z pewnością pomnik założyciela miasta Jakuba Wejhera, który na tę okazję zamienił się w Lorda Vadera.

Pomnik Wejhera czy Vadera? Niezwykła przemiana w stolicy KaszubŹródło: Facebook.com
d2z2qrk
d2z2qrk

Po powitaniu zlotowiczów i odegraniu hymnu Imperium odbyła się uroczysta parada do Wejherowskiego Centrum Kultury, gdzie na zainteresowanych czekały m.in. Strefa Gier, Strefa Malucha, wystawy modeli, wykłady, konkursy, i wiele innych aktywności, m.in. trzy projekcje "Ostatniego Jedi". Jednak niekwestionowaną gwiazdą imprezy był pomnik Jakuba Wejhera, który w tym roku oficjalnie "podszył się" pod Dartha Vadera (m.in. dostał do ręki świetlny miecz, a na plecy jeszcze zwiewną pelerynę).

wejherowo.pl
Źródło: wejherowo.pl

Wszystko zaczęło się rok wcześniej, kiedy do sieci trafiło zdjęcie oryginalnego pomnika przysypanego śniegiem. W zimowej odsłonie Wejhera internauci z miejsca dostrzegli uderzające podobieństwo do Vadera. Fotografia rozeszła się wiralowo po świecie i trafiła na największe zagraniczne serwisy z ciekawostkami, m.in. boredpanda.com. W tym roku fani "Gwiezdnych Wojen" nie pozostawili miejsca dla wyobraźni. I ucharakteryzowali Wejhera na jego filmowego "bliźniaka". Jak wam się podoba?

Zobacz też: Czy "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi" to dobry film? Zapytaliśmy widzów

d2z2qrk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2z2qrk