Trwa ładowanie...

Popyt na zimowe wyjazdy rośnie… lawinowo. Coraz więcej Polaków ucieka przed zimną

Polacy coraz chętniej decydują się na wypoczynek za granicą w okresie zimowym - w zbliżającym się sezonie wyjedzie ich niemal dwa razy więcej niż rok temu i ponad trzy razy więcej niż dwa lata temu! Gdzie spędzimy nasze urlopy w grudniu, styczniu i lutym?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
A wy? Wolicie narty czy odpoczynek na egzotycznej wyspie?
A wy? Wolicie narty czy odpoczynek na egzotycznej wyspie? (Shutterstock.com)

To zależy oczywiście od naszej potrzeby aktywności lub odpoczynku, a także ciepłolubności i tęsknoty za letnim klimatem. O tej porze roku tradycyjnie zapełniają się stoki narciarskie, ale również samoloty obierające sobie za cel egzotyczne kurorty. Jakie kierunki kochają zimą Polacy? O tym raport, oparty o dotychczasowe statystyki rezerwacji Wakacje.pl na zimowy sezon 2018/2019.

Wyniki touroperatorów rokrocznie pokazują wyraźny trend – wypoczynek za granicą jest już w Polsce powszechnie dostępny, dlatego nasi turyści wyjeżdżają coraz częściej. Dotyczy to także zimy. W porównaniu z ubiegłym sezonem zainteresowanie zimowymi wakacjami w analogicznym okresie sprzedażowym wzrosło o 87 procent, a w stosunku do sezonu 2016/2017 – aż o 222 procent!

Rozmawiając o ulubionych zimowych destynacjach Polaków, należy rozgraniczyć destynacje ciepłe i zimne. Obie opcje cieszą się niesłabnącą popularnością. Weźmy na przykład święta Bożego Narodzenia. Choć z pozoru jesteśmy mocno zakorzenieni w tradycji rodzinnego spędzania tego czasu w domowych pieleszach, zainteresowanie wyjazdami świątecznymi do miejsc o cieplejszym klimacie z roku na rok wyraźnie wzrasta – w porównaniu do ubiegłego roku o 66 procent, a w relacji do roku 2016 – o 263 proc.! Najpopularniejszą destynacją na święta w tym momencie jest zdecydowanie zawsze słoneczny Egipt. Za nim plasują się kolejno: Turcja, Hiszpania oraz dwa kierunki egzotyczne - Dominikana i Kenia.

Materiały prasowe
Podziel się

Na gwiazdkę wyjeżdżają przede wszystkim pary (48 proc.), ale rzadkością nie są wcale rodziny z dziećmi (34 proc.). Dostrzegalnym trendem jest wzrost zainteresowania egzotyką – poza wspomnianą Dominikaną i Kenią Polacy rezerwują podróże do Emiratów Arabskich, Tajlandii czy Chiny. "Zimowi” podróżnicy zaczynają też odkrywać nowe kierunki, takie jak Indie czy Sri Lanka.

Materiały prasowe
Podziel się

Zawsze dobrą opcją jest połączenie świątecznego wyjazdu z Sylwestrem. Hotele w różnych zakątkach Europy i świata często zapraszają swoich gości do witania Nowego Roku na specjalnych imprezach z muzyką, wystawną kolacją i dodatkowymi atrakcjami. Tak skonstruowany wyjazd pozwala z jednej strony poczuć magię tego czasu, a z drugiej – odpocząć i z nową energią zacząć nowy rok. Po sylwestrowej zabawie tradycyjnie *szykujemy się na ferie zimowe. *

Slot

Amatorzy narciarstwa,snowboardingu i innych sportów zimowych już teraz dokonują rezerwacji, korzystając z szerokiej oferty i okazji cenowych. Korzystając z oferty Wakacje.pl, decydują się przede wszystkim na Włochy – w tamtejsze góry wybiera się aż 40 proc. Polaków. Często ruszają oni do Italii już jesienią, zachęceni przedsezonową promocją FreeSki, umożliwiającą narciarzom darmowy wstęp na wyciągi.

Stoki szybko zapełniają się także w Austrii, która zajmuje drugie miejsce na liście bestsellerów (24 proc.). Co szczególnie istotne dla gości podróżujących z całymi rodzinami, planując wyjazd zagraniczny można skorzystać z opcji szkółki narciarskiej dla dzieci. W ramach wakacji organizowane są też różne animacje. W czasie, gdy nasze pociechy będą uczyć się jazdy lub bawić w najlepsze, rodzice mogą poczuć chwilę relaksu, której tak bardzo potrzebują.

Materiały prasowe
Podziel się

Innym, wcale nie gorszym pomysłem na wykorzystanie zimowych ferii jest wypoczynek w cieplejszym klimacie. Pierwsza piątka najbardziej popularnych kierunków jest bardzo podobna do * zestawienia świątecznego* – przoduje Egipt, a za nim plasują się Hiszpania, Turcja, Kenia i Dominikana.

Materiały prasowe
Podziel się

W ofercie Wakacje.pl dostępny jest również bogaty wybór wycieczek objazdowych, które w sezonie zimowym nie słabną na popularności. Turyści nastawieni na aktywny wypoczynek i eksplorację nowych miejsc obierają wtedy takie kierunki jak Chiny, Maroko, Izrael, Kenia czy Gambia.

Slot

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: First minute. Wczasy na lato 2019 mniej niż 900 zł z all inclusive

Slot

Podziel się opinią

Share


Slot