Trwa ładowanie...
dhmr28j

Port lotniczy Olbia (OLB)

Największe atrakcje
Port lotniczy Olbia (OLB)
Region
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA, fot: Stahlkocher /

Port lotniczy Olbia (Olbia-Costa Smeralda) mieści się na włoskiej Sardynii, kilka kilometrów od miasta turystycznego Olbia. Lotnisko obsługuje loty krajowe oraz sezonowe loty z kierunków europejskich.

Port lotniczy Olbia (OLB) – informacje ogólne

Port lotniczy Olbia jest drugim pod względem wielkości lotniskiem Sardynii (po Cagliari-Elmas), w 2006 roku obsłużył niemal dwa miliony pasażerów. Lotnisko Olbia-Costa Smeralda leży około 3 km na południe od centrum Olbii; jest ono główną siedzibą włoskich linii lotniczych Meridiana.

Port lotniczy Olbia (OLB) – pobliskie miasta

Poza Olbią w pobliżu lotniska znajdują się miejscowości nadmorskie Porto Cervo (30 km), Palau (41 km), Porto Pollo (44 km) czy Budoni (36 km). W głębi lądu znajdują się: Tempio Pausania (51 km za zachód), Nuoro (104 km na południe), Ozieri (63 km na południowy zachód) i Sassari (ok 100 km w kierunku zachodnim). Trasfer do tych miast możliwy jest koleją oraz autobusami międzymiastowymi.

Port lotniczy Olbia (OLB) – loty z Polski

Loty z Polski na lotnisko Olbia-Costa Smeralda obywają się sezonowo z lotniska Chopina, obsługiwane są przez linie SmartWings, pod pieczą czarterowych polskich linii Travel Service Polska. Lot trwa 2,5 h, a cena w jedną stronę wynosi ok. 600 zł. Możliwe są też loty z przesiadkami np. w Barcelonie, Londynie czy Wiedniu w cenach od 900 zł w jedną stronę.

Port lotniczy Olbia (OLB) – loty międzynarodowe

Z portu lotniczego Olbia sezonowo można dolecieć do Izraela (Ben Gurion), Rosji (Moskwa-Domodiedowo), Norwegii (Oslo-Gardermoen), Szwecji (Sztokholm-Arlanda), Danii (Kopenhaga-Kastrup), Łotwy (Ryga), a także Hiszpanii, Francji, Niemiec, Belgii, Wielkiej Brytanii, Austrii, Słowacji, Czech i Holandii.

Port lotniczy Olbia (OLB) – loty krajowe

Stałe loty z Olbia-Costa Smeralda w obrębie Włoch odbywają się w kierunku lotnisk: Mediolan–Malpensa, Bolonia, Mediolan-Linate, Neapol i Rzym-Fiumicino.

Port lotniczy Olbia (OLB) – transfer

Istnieje kilka opcji szybkiego transferu z portu lotniczego do centrum Olbii lub dalszej podróży do innych miast. Na lotnisku Olbia-Costa Smeralda można wynająć samochód, zamówić taksówkę bądź zdecydować się na podróż autobusem. W Olbii można przesiąść się również w kolej, która kursuje między większymi miastami Sardynii, a także przejeżdża przez niektóre nadmorskie miejscowości turystyczne.

Port lotniczy Olbia (OLB)
Czas lotu / jazdy samochodem

lot bezpośredni: 2 h 30 min

Strefa czasowa

UTC+1

Waluta

1 EUR = ok. 4,25 PLN

Ceny biletów

600 zł w jedną stronę

Orientacyjna odległość

1 900 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhmr28j
dhmr28j
dhmr28j