Trwa ładowanie...
drlnp1l
drlnp1l

Port lotniczy Triest (TRS) - Największe atrakcje

Płyta portu lotniczego we włoskim Trieście Facebook.com
Podziel się

Port lotniczy Triest (TRS) usytuowany jest z dala od głównych atrakcji Triestu. Należy liczyć się więc z większymi wydatkami podczas transferu z portu lotniczego Triest do centrum miasta. Z okien tego niewielkiego obiektu rozciągają się za to przepiękne widoki na malowniczą okolicę, a kawa w lotniskowym barze smakuje wspaniale.

drlnp1l

Port lotniczy Triest (TRS) – historia

Ciekawie położony wśród górskich szczytów w regionie Friuli-Wenecja Julijska port lotniczy w Trieście od słoweńskiej granicy dzieli jedynie 10 kilometrów. Ruch lotniczy na terenie obiektu zainicjowano w połowie lat 30-tych XX wieku. Oficjalnie natomiast obiekt otwarto dopiero w 1961 roku. Modernizacja portu lotniczego w Trieście (pod patronatem Pierre'a Savorgnan de Brazza), która miała miejsce pod koniec XX wieku, zaowocowała wyodrębnieniem terminali pasażerskiego oraz cargo. Obiekt obsługuje corocznie przeszło 740 tysięcy pasażerów, zarówno z Włoch, jak i turystów z całego świata. W ciągu dnia startuje tutaj i ląduje około 10 samolotów. Lotnisko w Trieście nie jest więc najbardziej ruchliwym obiektem tego rodzaju w słonecznej Italii.

Port lotniczy Triest (TRS) - położenie

Port lotniczy Triest (TRS) leży o około 33 kilometry za północny-zachód od ścisłego centrum Triestu, w pobliżu:

drlnp1l

Po najbliższej okolicy portu lotniczego Triest (TRS) najlepiej jest się poruszać autobusami. Bilety dostępne są w całodobowych biletomatach na terenie lotniska i w kioskach. Z firmą APT Gorizia dojedziemy m.in. do Triestu i Udine (linią numer 51 za 18 i 20 złotych), Cervignano (linią numer 26 za 11,60 zł), Gorizii i Grado (linią numer 1 lub 26 za 14 zł), Monfalcone (linią numer 1, 26, 51 za 5,30 zł).

Adres portu lotniczego w Trieście: Aeroporto del Friuli Venezia Giulia, Via Aquileia 46, 34077 Ronchi dei Legionari (GO).

Port lotniczy Triest (TRS) – przyloty i odloty

Na płycie portu lotniczego Triest (TRS) zobaczymy samoloty następujących międzynarodowych i regionalnych przewoźników: Ryanair, Lufthansa, Alitalia, Volotea, Air Dolomiti, Belle Air. Można nimi polecieć m.in. do Londynu, Monachium czy Tirany. Z Triestu do innych miast słonecznej Italii wybieramy spośród połączeń lotniczych do Rzymu, Mediolanu, Palermo, Katanii, Trapani oraz Bari. Lotów bezpośrednich do Polski niestety na razie wciąż brak.

Czas lotu / jazdy samochodem

11,5 h jazdy samochodem, 19 h 8 minut jazdy pociągiem

Strefa czasowa

UTC±01:00

Waluta

Euro (1 Euro = 4,22 zł)

Kraj
Godziny otwarcia

Całodobowe

Ceny biletów

Ceny biletów lotniczych do portu lotniczego Triest z Polski z jedną przesiadką (brak połączeń bezpośrednich) zaczynają się od 640 złotych od osoby w obie strony z Warszawy i od 840 złotych z Krakowa

Orientacyjna odległość

903 km w linii prostej, 1155 km trasy samochodowej, 1218 km trasy kolejowej

drlnp1l
drlnp1l
drlnp1l