Trwa ładowanie...
d3x3p59

Port lotniczy Triest (TRS)

Największe atrakcje
Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Port lotniczy Triest (TRS) usytuowany jest z dala od głównych atrakcji Triestu. Należy liczyć się więc z większymi wydatkami podczas transferu z portu lotniczego Triest do centrum miasta. Z okien tego niewielkiego obiektu rozciągają się za to przepiękne widoki na malowniczą okolicę, a kawa w lotniskowym barze smakuje wspaniale.

Port lotniczy Triest (TRS) – historia

Ciekawie położony wśród górskich szczytów w regionie Friuli-Wenecja Julijska port lotniczy w Trieście od słoweńskiej granicy dzieli jedynie 10 kilometrów. Ruch lotniczy na terenie obiektu zainicjowano w połowie lat 30-tych XX wieku. Oficjalnie natomiast obiekt otwarto dopiero w 1961 roku. Modernizacja portu lotniczego w Trieście (pod patronatem Pierre'a Savorgnan de Brazza), która miała miejsce pod koniec XX wieku, zaowocowała wyodrębnieniem terminali pasażerskiego oraz cargo. Obiekt obsługuje corocznie przeszło 740 tysięcy pasażerów, zarówno z Włoch, jak i turystów z całego świata. W ciągu dnia startuje tutaj i ląduje około 10 samolotów. Lotnisko w Trieście nie jest więc najbardziej ruchliwym obiektem tego rodzaju w słonecznej Italii.

Port lotniczy Triest (TRS) - położenie

Port lotniczy Triest (TRS) leży o około 33 kilometry za północny-zachód od ścisłego centrum Triestu, w pobliżu:

Po najbliższej okolicy portu lotniczego Triest (TRS) najlepiej jest się poruszać autobusami. Bilety dostępne są w całodobowych biletomatach na terenie lotniska i w kioskach. Z firmą APT Gorizia dojedziemy m.in. do Triestu i Udine (linią numer 51 za 18 i 20 złotych), Cervignano (linią numer 26 za 11,60 zł), Gorizii i Grado (linią numer 1 lub 26 za 14 zł), Monfalcone (linią numer 1, 26, 51 za 5,30 zł).

Adres portu lotniczego w Trieście: Aeroporto del Friuli Venezia Giulia, Via Aquileia 46, 34077 Ronchi dei Legionari (GO).

Port lotniczy Triest (TRS) – przyloty i odloty

Na płycie portu lotniczego Triest (TRS) zobaczymy samoloty następujących międzynarodowych i regionalnych przewoźników: Ryanair, Lufthansa, Alitalia, Volotea, Air Dolomiti, Belle Air. Można nimi polecieć m.in. do Londynu, Monachium czy Tirany. Z Triestu do innych miast słonecznej Italii wybieramy spośród połączeń lotniczych do Rzymu, Mediolanu, Palermo, Katanii, Trapani oraz Bari. Lotów bezpośrednich do Polski niestety na razie wciąż brak.

d3x3p59
Port lotniczy Triest (TRS)
Czas lotu / jazdy samochodem

11,5 h jazdy samochodem, 19 h 8 minut jazdy pociągiem

Strefa czasowa

UTC±01:00

Waluta

Euro (1 Euro = 4,22 zł)

Godziny otwarcia

Całodobowe

Ceny biletów

Ceny biletów lotniczych do portu lotniczego Triest z Polski z jedną przesiadką (brak połączeń bezpośrednich) zaczynają się od 640 złotych od osoby w obie strony z Warszawy i od 840 złotych z Krakowa

Orientacyjna odległość

903 km w linii prostej, 1155 km trasy samochodowej, 1218 km trasy kolejowej

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3x3p59
d3x3p59
d3x3p59