Trwa ładowanie...
d4ego8l

Potężna trąba wodna. Mieszkańcy miasta przeżyli chwile grozy

U wybrzeży wyspy Penang niespodziewanie pojawiła się ogromna trąba wodna, która zaczęła nacierać w kierunku miasta George Town. Całą sytuację uwieczniono na nagraniu, które mrozi krew w żyłach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niezwykle groźnie wyglądającemu żywiołowi towarzyszył wiatr wiejący z prędkością ok. 100 km/h
Niezwykle groźnie wyglądającemu żywiołowi towarzyszył wiatr wiejący z prędkością ok. 100 km/h (Youtube.com)
d4ego8l

Mieszkańcy miasta George Town, ulokowanego na malezyjskiej wyspie Penang, w poniedziałkowe popołudnie wstrzymali na moment oddech. Nad wodami Morza Andamańskiego pojawiła się ogromna trąba wodna, która zaczęła nacierać w kierunku wybrzeża.

ZOBACZ TEŻ: Przeszło przez Włochy 89 lat temu. Niewyobrażalne straty

Niezwykle groźnie wyglądającemu żywiołowi towarzyszył wiatr wiejący z prędkością ok. 100 km/h. Powybijał szyby z okien biurowców i apartamentowców, zrywał dachy i łamał drzewa. Łącznie zostało uszkodzonych kilkadziesiąt budynków.

Wydarzenie wywołało panikę na ulicach George Town. Lokalne media opisywały, że wiele osób zaczęło uciekać w popłochu, krzycząc i próbując znaleźć schronienie. Jednak mieszkańcy mogą mówić o wielkim szczęściu, ponieważ nikt nie odniósł większych obrażeń.

Trąby wodne to zjawisko często spotykane, ale pojawiające się nieregularnie. Są w dużym stopniu przezroczyste i na początkowym etapie można je zaobserwować tylko dzięki śladowi na powierzchni wody. Są słabsze od trąb powietrznych. Gdy dotrą do lądu, szybko rozpraszają się.

d4ego8l

Źródło: CNN/TVN Meteo

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ego8l

Podziel się opinią

Share

d4ego8l

d4ego8l