Powrót
Dojechać z Polski na Ukrainę nie jest trudno! Duży ruch pasażerski na linii Polska – Ukraina właściwie zmusza przewoźników do obsługiwania takich kierunków. Dla naszego przewodnika kluczowy będzie dojazd do Lwowa, jako że właśnie to miasto jest prawdziwą bazą wypadową do proponowanych przez nas tras. Z wielu miast w Polsce wschodniej i południowej odjeżdżają do Lwowa liczne autobusy polskie i ukraińskie. Istnieje także możliwość dojazdu koleją. Dalej zamieszczamy cennik i przykładowy rozkład jazdy dla ważniejszych miast.
13.11.2008 | aktual.: 27.10.2016 07:26
[
Wracać z Ukrainy można środkami komunikacji publicznej opisanymi w artykule ]( \"http://bezdroza.pl\" )Dojazd albo w przypadku, gdy pragniemy sobie powrót urozmaicić, pieszo przejściem Szeginie – Medyka (wariant z pewnością najtańszy).
Co zatem zrobić, ażeby móc doświadczyć tonięcia po kostki w rozdeptanej ziemi, stłamszenia przez napierający tłum, przygniecenia do barierki albo budki celnika, gburowatości służb granicznych zarówno polskich, jak i ukraińskich oraz chamstwa niektórych turystów-handlarzy? Otóż, aby przeżyć tego typu niezapomniane chwile, należy ze Lwowa pojechać do stacji Mościska kolejką podmiejską („elektryczką”) za 0,7 USD i dostać się na przejście busem za 0,4 USD, bądź siąść we Lwowie w marszrutkę z napisem ШЕГИНІ [szehyni] za 2 USD. „Mrówki”, stojące w kolejce, często przepuszczają turystów z dużymi plecakami, zaś gdy przejdziemy już ukraińską kontrolę, udajmy się od razu do polskiego strażnika, by pozwolił nam przejść bez kolejki – czasem się zgadza, czasem nie.
Z przejścia granicznego na dworzec w Przemyślu, o czym już wzmiankowano, jeżdżą busy za 2 zł. Ten, komu zależy na czasie, może jednak skorzystać z usług privat-taxi i przyjąć ofertę panów werbujących klientów na Dworcu Stryjskim. Prywatnym autem za min. 100 USD można w ekspresowym tempie znaleźć się w Przemyślu.
Źródło: Bezdroża