Trwa ładowanie...
d24k2os

Pożar na wyspie Hvar. Chorwaci zmagają się z kolejnym żywiołem

Najpierw Chorwatów nawiedziło w niedzielny poranek silne trzęsienie ziemi. 12 godzin później media obiegła informacja, że na południu wyspy Hvar wybuchł ogromny pożar, który zaczął trawić sosnowe lasy. Sytuację udało się opanować.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lokalne służby poinformowały, że nie ma ofiar śmiertelnych (zdjęcie poglądowe)
Lokalne służby poinformowały, że nie ma ofiar śmiertelnych (zdjęcie poglądowe) (pikrepo.com / CC-BY 2.0)
d24k2os

W niedzielę 22 marca, ok. godz. 21, między Ivanem Dolacem a Svetą Nedjelją, wybuchł pożar, który zapoczątkowało uderzenie pioruna. Porywisty wiatr, który towarzyszył burzy, sprawił, że ogień zaczął szybko się rozprzestrzeniać.

Akcja ratowników była natychmiastowa i skuteczna w działaniach. Wzięło w niej udział ok. 40 strażaków, którzy mieli do dyspozycji 12 wozów. Pożar udało się w większości opanować, jednak w dalszym ciągu płoną rejony w pobliżu miasteczka Ivan Dolac.

Lokalne służby poinformowały, że nie ma ofiar śmiertelnych, nie są też zagrożone tereny zamieszkane przez ludzi.

d24k2os

Chorwację nawiedziło silne trzęsienie ziemi

W niedzielny poranek mieszkańcy Zagrzebia zostali obudzeni przez silne trzęsienie ziemi. Ludzie w panice opuszczali swoje domy i wybiegali na ulicę. Pod gruzami znaleziono 15-latka, trafił do szpitala w ciężkim stanie.

Epicentrum trzęsienia znajdowało się 7 km na północ od stolicy kraju. Według wstępnych doniesień z Europejskiego Śródziemnomorskiego Centrum Sesjmologicznego, trzęsienie miało magnitudę 5,3.

Wiele budynków popękało, a ściany i dachy zostały uszkodzone. Ulice śródmieścia były pełne gruzów. Betonowe płyty spadały na zaparkowane na ulicy samochody, a kominy spadały z dachów.

d24k2os

Oprócz szpitala najbardziej ucierpiała zabytkowa katedra w Zagrzebiu. Jedna z dwóch iglic runęła na ziemię. Miejsce kultu po raz drugi w historii jest nawiedzone przez trzęsienie ziemi - poprzednie miało miejsce w 1880 r.

Źródło: Hrvatska Radiotelevizija, WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d24k2os

Zobacz też: Trzęsienie ziemi na Karaibach. Nagranie z Kajmanów robi wrażenie

d24k2os

Podziel się opinią

Share
d24k2os
d24k2os