Trwa ładowanie...

Prognoza pogody na 17 i 18 lutego

Niemal nad całą Europą będą dominować układy niżowe z ośrodkami nad Irlandią, Francją, Morzem Norweskim i Włochami.

Prognoza pogody na 17 i 18 lutegoFot: AFP
d3znaud
d3znaud

Jedynie krańce wschodnie Europy będą w obszarze podwyższonego ciśnienia. Polska będzie w zasięgu niżu z ośrodkami nad Islandią i Francją w nieco cieplejszym i wilgotnym polarnomorskim powietrzu.

W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Na północnym wschodzie kraju miejscami niewielkie opady śniegu. Temperatura maksymalna od -4 st.C na północnym wschodzie do 2 st.C na Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

W nocy pochmurno z przejaśnieniami. Najwięcej przejaśnień na południowym zachodzie i południu kraju. Na północy i północnym wschodzie niewielkie opady śniegu. W centrum i na północnym zachodzie przejściowo opady marznące deszczu lub mżawki. Temperatura minimalna od -8 st.C na Suwalszczyźnie do 0 st.C na południu Wielkopolski. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

d3znaud

Jutro w dzień pochmurno z większymi przejaśnieniami. Bez opadów na Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce, Ziemi Łódzkiej, Małopolsce i województwie podkarpackim. Na pozostałym obszarze miejscami opady śniegu z deszczem, marznącego deszczu i mżawki powodującej gołoledź, a na północnym wschodzie śniegu. Na południu i zachodzie kraju odwilż. Temperatura maksymalna od -2 st.C na północnym wschodzie do 4 st.C na Dolnym Śląsku, na południu Wielkopolski i zachodzie Małopolski. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem chwilami silniejszy, południowo-wschodni.

Dziś w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna -2 st.C. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

W nocy zachmurzenie duże, początkowo możliwe niewielkie opady śniegu, nad ranem przechodzące w deszcz ze śniegiem i marznący deszcz powodujący gołoledź. Temperatura minimalna -4 st.C. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

W dzień zachmurzenie duże, okresami opady deszczu ze śniegiem i deszczu marznącego powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna 0 st.C. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

Dziś w Warszawie ciśnienie w południe wyniesie 997 hPa i spada.

d3znaud
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3znaud