Trwa ładowanie...

Prognoza pogody na 22 i 23 lutego

Nad kontynentem dominują niże, jedynie częściowo Europa centralna i południowo-wschodnia są pod wpływem wyżu znad Morza Czarnego.

Prognoza pogody na 22 i 23 lutegoFot: sxc.hu
d3b5g34
d3b5g34

Polska pozostanie w zasięgu tego wyżu, tylko na zachodzie zaznaczy się wpływ zatoki niżowej z ciepłym frontem atmosferycznym. Wschodnia część kraju pozostanie w chłodnym powietrzu polarno-morskim, nad zachodnią zacznie napływać cieplejsze powietrze polarno-morskie.

W dzień na północnym zachodzie kraju wzrost zachmurzenia aż do wystąpienia miejscami opadów śniegu i deszczu ze śniegiem. Wysoko w Tatrach i Karkonoszach okresami pochmurno i opady śniegu. Na pozostałym obszarze kraju bez opadów, zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże, na południu lokalnie rozpogodzenia. Temperatura maksymalna ok. 0 st.C na Kaszubach do +4 st.C w centrum oraz do +6 st.C na południu kraju. Wiatr z kierunków południowych, słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich umiarkowany do dość silnego, porywistego, w porywach do 60 km/h. W górach wiatr południowo-zachodni, wzmagający się silnego, porywistego. W partiach szczytowych porywy do ok. 100 km/h. W górach wiatr halny.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, na południu kraju miejscami rozpogodzenia. W północnej części kraju miejscami słabe opady deszczu ze śniegiem i śniegu, na Nizinie Szczecińskiej i Ziemi Lubuskiej deszczu ze śniegiem i deszczu. Wysoko w Tatrach i Karkonoszach okresami pochmurno i opady śniegu. Temperatura minimalna od -3 řC na Kaszubach i Suwalszczyźnie do +2 řC w Wielkopolsce. Na większości obszaru kraju od -2 do +1 řC. Wiatr południowo-wschodni i południowy, słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich umiarkowany do dość silnego, w porywach do 60 km/h. W górach wiatr silny, południowy i południowo-zachodni, porywisty, w partiach szczytowych porywy do ok. 100 km/h. Wiatr halny.

Jutro na południu kraju zachmurzenie przeważnie umiarkowane, bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z przejaśnieniami, okresami opady deszczu, a na Kaszubach, Żuławach, Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie opady deszczem ze śniegiem przechodzące w deszcz. W partiach szczytowych Tatr i Karkonoszy okresami pochmurno i opady śniegu. Temperatura maksymalna od ok. 2 st.C na Kaszubach i Suwalszczyźnie do 9 st. C na południu kraju. Na większości obszaru kraju od 4 do 8 st.C. Wiatr południowy, słaby i umiarkowany, na północy i w rejonach podgórskich miejscami dość silny, porywisty, w porywach do 60 km/h. Na szczytach gór wiatr silny, południowo-zachodni, w porywach do 100 km/h. Nadal wiatr halny.

d3b5g34

Dziś w Warszawie w dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna 3 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem, a także marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura minimalna 0 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

Jutro w dzień zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 5 st.C. Wiatr przeważnie umiarkowany, południowy.

Dziś w Warszawie ciśnienie w południe wyniesie 991 hPa i będzie spadać.

d3b5g34
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3b5g34