Trwa ładowanie...

Prognoza pogody na 23 i 24 lutego

Nad Europą dominują niże, jedynie południowo-wschodnie krańce kontynentu są pod wpływem słabych wyżów.

Prognoza pogody na 23 i 24 lutegoFot: sxc.hu
d120k5y
d120k5y

Polska jest w zasięgu niżu, którego ośrodek przemieszcza się znad Holandii nad południowy Bałtyk, w strefie ciepłego frontu atmosferycznego, za którym napływa ciepłe powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 985 hPa i rośnie.

W wtorek na południu kraju będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami na północnym zachodzie kraju opady deszczu, lokalnie deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od około 2 st. C na Kaszubach, 4 st. C na Podlasiu, 6 w centrum do 8 i 9 w Małopolsce i Dolnym Śląsku. Wiatr południowy umiarkowany, na północy okresami porywisty, do około 50 km/h. W górach wiatr halny, stopniowo słabnący. W Beskidach i w Karkonoszach w porywach do 60 km/h, w Tatrach około 80 km/h.

W nocy na południu kraju będzie zachmurzenie przeważnie umiarkowane, bez opadów. Na pozostałym obszarze pochmurno z przejaśnieniami i miejscami (głównie na Pomorzu i na Warmii) opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od -2 do 1 st. C. Wiatr południowy i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany.

W środę będzie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami, głównie na północy kraju i na Podkarpaciu słabe opady deszczu, a na północy możliwy również deszcz ze śniegiem i śnieg. Temperatura maksymalna od 0 st. C na północy, 5 st. C w centrum do 6 i 7 st. C na południu i południowym zachodzie. Wiatr słaby z kierunków południowych, a na Wybrzeżu wschodni.

d120k5y

We wtorek w Warszawie będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 5 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, południowy.

W nocy pochmurno z przejaśnieniami. Nad ranem możliwa mgła. Temperatura minimalna 0řC. Wiatr słaby, południowy. W środę będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 5 st. C. Wiatr słaby, z kierunków południowych.

d120k5y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d120k5y