Trwa ładowanie...
Wakacje.pl
Nocowanie.pl
Plaże
Wyspy
Egzotyka
W Podróży
Miasta
Poza miastem
Ludzie
Wideo
Zobacz inne
Najnowsze
Popularne

Przed Luwrem powstała widowiskowa instalacja. Turyści ją zadeptali

Znana na całym świecie szklana piramida Musée du Louvre obchodzi w tym roku swoje 30. urodziny. Z tej okazji przed wejściem do budynku pojawiła się niesamowita instalacja. Turyści już zdążyli ją zepsuć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Luwr jest najliczniej odwiedzanym muzeum na świecie
Luwr jest najliczniej odwiedzanym muzeum na świecie (123RF)

Z okazji 30. urodzin piramidy Musée du Louvre Jean Rene stworzył instalację, która pojawiła się w ostatni weekend przy wejściu do muzeum. Do stworzenia przedsięwzięcia artysta, nazywany "francuskim Banksym" zaprosił ponad 400 wolonatariuszy, którzy przez 4 dni układali ponad 2 tys. specjalnie zaprojektowanych pasków papieru.

Stworzyły one niesamowity kolaż, który z lotu ptaka sprawiał wrażenie dziury wykopanej w ziemi. Dzieło zatytułował "The Secret of the Great Pyramid". Powstawało one od 26 do 29 marca. Natomiast 30 marca zostało już zniszczone.

Pomimo że instalacja robiła wrażenie, kilka godzin po jej oficjalnym otwarciu została zadeptana przez turystów. Kawałki papierów użyte do jej budowy zwiedzający zabierali jako pamiątki. "Od początku wiedziałem, że ten projekt długo nie przetrwa" - napisał Rene na Twitterze.

"Najważniejszy był dla mnie proces tworzenia instalacji i wszyscy, którzy dobrowolnie zgodzili mi się pomóc. Jestem za to bardzo wdzięczny" - skwitował JR.

Źródło: The Guardian

Zobacz także: Projektuje dla Agaty Dudy. Nam opowiada o współpracy z pierwszą damą

**

**

Podziel się opinią

Share
Slot