Trwa ładowanie...

Przepełnione parkingi w Gdańsku. "Klienci w końcu zrozumieli"

Jedna z czytelniczek poinformowała nas o sytuacji na parkingach przy gdańskim lotnisku. Okazuje się, że Polacy chętnie podróżują, bo te na miesiąc przed rozpoczęciem wakacji, już są przepełnione. - Nasi klienci zrozumieli, że oficjalne parkingi lotniskowe nie są najdroższe - mówi w rozmowie z WP pracownik parkingu przy gdańskim porcie lotniczym.

Kierowcy zostawiają swoje samochody poza miejscami przeznaczonymi do zaparkowaniaKierowcy zostawiają swoje samochody poza miejscami przeznaczonymi do zaparkowaniaŹródło: WP Turystyka
dqjfkoj
dqjfkoj

O parkingach przy lotnisku w Gdańsku pisaliśmy przed długim weekendem majowym, kiedy to zarezerwowanie miejsca było niemożliwe. Wówczas wynikało to z gorącego okresu w branży turystycznej i większego popytu nad podażą. Majówka minęła, a parkingi w Gdańsku wciąż są pełne.

Parkingi wypełnione po brzegi

Siedem parkingów przy porcie lotniczym w Gdańsku oferuje łącznie 4510 miejsc, ale zarezerwowanie któregokolwiek z nich nie jest wcale łatwe. - Udało mi się wykupić miejsce na parkingu lotniskowym (P7), ale jak przyjechałam, to wolnych miejsc zero. Samochody stały na poboczu, poza miejscami wyznaczonymi, na zakrętach ciężko się zmieścić. To był niemały stres - napisała nam jedna z czytelniczek. - W końcu zostawiłam auto, jak inni, czyli poza wyznaczonymi miejscami, a konkretnie, to na jezdni parkingu - dodała.

dqjfkoj

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Halo Polacy". Odkąd mieszkają w Grecji, najbardziej tęsknią za polskimi... słodyczami

Polacy szukają korzystnych rozwiązań

Zdaniem pracownika Interparkingu zaistniała sytuacja wynika z wyjątkowo korzystnych cen parkingów lotniskowych, które turyści dopiero teraz zaczęli dostrzegać. - Dzisiejsza sytuacja, gdzie często brakuje dostępnych miejsc z jednej strony nas martwi, że nie jesteśmy w stanie w każdej chwili zapewnić dostępności miejsc dla naszych klientów, ale z drugiej potwierdza słuszność wyboru wspólnej strategii z Międzynarodowym Portem Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy: jak najwyższa jakość usług w zamian za przystępną konkurencyjną cenę - komentuje w rozmowie z WP.

- Nasi klienci zrozumieli, że oficjalne parkingi lotniskowe nie są najdroższe i wolą rezerwować miejsca parkingowe w bezpośrednim sąsiedztwie terminala na parkingach z prawdziwego zdarzenia, a nie w błocie - dodaje pracownik parkingu.

Parking P6 przy gdańskim lotnisku WP Turystyka
Parking P6 przy gdańskim lotnisku Źródło: WP Turystyka

Przypomnijmy, że za pozostawienie samochodu na cztery dni na najtańszych oficjalnych lotniskowych parkingach trzeba zapłacić 35 zł (P7) lub 50 zł (P6). Z kolei za zostawienie auta na siedem dni wydamy 50 lub 65 zł. Oczywiście w Gdańsku znajdzie się również wiele innych prywatnych parkingów, które wielokrotnie oferują transfer na lotnisko, jednakże są one droższe.

dqjfkoj

W związku z dużym zainteresowaniem turystów miejscami na oficjalnych parkingach lotniskowych zapytaliśmy o ewentualne plany na powiększenie obszaru parkingowego lub zbudowanie dodatkowych miejsc, w których będzie można pozostawić samochody. - Wspólnie z portem lotniczym na bieżąco monitorujemy sytuację, aby pogodzić podaż miejsc odpowiadającą rosnącemu zapotrzebowaniu naszych klientów. Tylko na ten sezon przygotowaliśmy dodatkowo 887 miejsc parkingowych. Stale analizujemy dalsze możliwości rozwojowe, na które odpowiednio reagujemy - skomentował Interparking.

Pracownicy parkingu zachęcają także do dokonywania rezerwacji miejsc parkingowych od razu po wykupieniu urlopu, a nie zostawiania tego na ostatnią chwilę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dqjfkoj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqjfkoj