Trwa ładowanie...
dusy93z

Przywiózł miód z Jamajki. Trafił na trzy miesiące do więzienia

Leon Haughton wracał z Jamajki do Stanów Zjednoczonych. W przewożonych rzeczach miał trzy butelki miodu, kupione u ulicznego handlarza. Urząd celny podejrzewał jednak, że może to być płynna metamfetamina.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mężczyznę zatrzymano na lotnisku w Baltimore w stanie Maryland
Mężczyznę zatrzymano na lotnisku w Baltimore w stanie Maryland (Shutterstock.com)
dusy93z

Mieszkający w stanie Maryland 46-latek wracał z rodzinnej Jamajki kilka dni po świętach Bożego Narodzenia. Uwagę kontroli granicznej na lotnisku w Baltimore przykuły trzy butelki z miodem. "Powiedzieli, że przewożę metamfetaminę, a ja odparłem, że nie wiem, co to jest" – relacjonował mężczyzna telewizji CNN.

Miody poddano testom na obecność narkotyków, a ich wynik okazał się pozytywny. Haughtonowi postawiono kilka zarzutów, m.in. przewozu niedozwolonej substancji oraz jej posiadanie z zamiarem dystrybucji. Mężczyzna trafił za kratki na 82 dni, aż do marca, kiedy w laboratorium w Georgii powtórzono badania.

twitter.com
Podziel się

Wyniki tym razem nie wykazały obecności niedozwolonych substancji, ale Haughtona wcale to nie zadowala. "Wyszedłem na wolność, ale moje ubezpieczenia przepadły, moja zdolność kredytowa została zniszczona" – zauważa mężczyzna i dodaje – "straciłem pracę, a oni zostawili mnie z totalnym bałaganem".

Amerykański Urząd Celny i Ochrony Granic (U.S. Customs and Border Protection) zapewnił jednak, że wszystkie procedury zostały spełnione i nie ma mowy o bezprawnym więzieniu mężczyzny. Innego zdania jest Terry Morris, adwokat Haughtona, który już zapowiedział pozew do sądu w tej sprawie.

dusy93z

- Przez te wydarzenia cała moja rodzina była zestresowana: dzieci, mama, wszyscy – powiedział Haughton. – Przeciągnęli mnie przez piekło – przyznał.

Choć zgodnie z przepisami zarekwirowany miód powinien powrócić do właściciela, to 46-latek oświadczył, że nie chce feralnych butelek z powrotem.

Źródło: CNN

dusy93z

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Najbardziej niebezpieczny narkotyk coraz popularniejszy

dusy93z

Podziel się opinią

Share

dusy93z

dusy93z