ycipk-qr2bpf

Ranking 50 najpiękniejszych plaż świata. Na liście tylko 6 europejskich

Plaża Grace Bay na Bahamach została uznana za najpiękniejszą na naszej planecie w zestawieniu opublikowanym przez portal FlightNetwork. Jakie europejskie zakątki zostały docenione?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Plaża Grace Bay na Bahamach zachwyca miękkim, białym piaskiem i turkusową wodą
Plaża Grace Bay na Bahamach zachwyca miękkim, białym piaskiem i turkusową wodą (Shutterstock.com)
ycipk-qr2bpf

Ranking FlightNetwork powstał na podstawie opinii 600 ekspertów – dziennikarzy, redaktorów, blogerów i pracowników biur podróży. Zwycięska plaża Grace Bay znajduje się na wyspie Providenciales w archipelagu Bahamy. Należy do Turks i Caicos – terytorium zależnego Wielkiej Brytanii. Rajski zakątek cieszy się 319 słonecznymi dniami w roku. Jakość wody i piasku jest tu doskonała. W pobliżu znajdują się rafy koralowe.

Na drugim miejscu znalazła się plaża Whitehaven w Australii, która należy do najczęściej fotografowanych na świecie. Znajduje się na wyspie Whitsunday w pobliżu Wielkiej Rafy Koralowej. Błękitne laguny z białym piaskiem kuszą od lat turystów, ale miejsce wciąż zachowało dziewicze piękno i zdaje się umiejętnie bronić przed komercjalizacją.

Plaża Whitehaven, Australia / Shutterstock
Podziel się
ycipk-qr2bpf

Pierwszą trójkę zamyka plaża Anse Lazio na wyspie Praslin na Seszelach. Znajduje się w sercu Oceanu Indyjskiego. Plaża otoczona jest palmami kokosowymi, a z turkusowej wody wystają granitowe głazy.

Wśród 50 najpiękniejszych miejsc znalazło się tylko 6 z Europy. Wysokie, 5. miejsce zajęła jedna z najsłynniejszych plaż Starego Kontynentu – Navagio na greckiej wyspie Zakynthos. Uwielbiana przez turystów Zatoka Wraku znajduje się na północ od Porto Vromi i najlepiej prezentuje się z górującej nad nią skarpy. To idealne miejsce na sesję zdjęciową, ale nie można zejść stąd na plażę. Jeśli chcemy wykąpać się przy wraku, musimy wybrać się na plażę łódką z miasta Zakynthos.

Navagio, Zakynthos, Grecja / Shutterstock
Podziel się

Pozostałe europejskie zakątki znalazły się na dalszych pozycjach. Co ciekawe, dwie kolejne wcale nie są położone w basenie Morza Śródziemnego. Na 20. miejscu jest bowiem plaża Reynisfjara na południu Islandii, a na 23. plaża Vaeroy na Lofotach, w Norwegii.

ycipk-qr2bpf

Pozostałe wyróżnione miejsca na Starym Kontynencie to plaża Elafonissi na Krecie (30. miejsce), Cala Goloritze na Sardynii (36. miejsce) i Cala Mitjana na Minorce (42. miejsce).

Najlepsze kierunki na zimę. Zobacz wideo!

ycipk-qr2bpf
ycipk-qr2bpf
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-qr2bpf