Trwa ładowanie...
d4ijlte

Ratowało je 20 osób. Jelenie utknęły w bagnie

O życie zwierząt walczyło aż 20 osób przez wiele godzin. Jelenie utknęły w śmiertelnej pułapce aż 80 m od brzegu i nie były w stanie samodzielnie się wydostać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jelenie utknęły w bagnie
Jelenie utknęły w bagnie (123RF)
d4ijlte

W sobotę rano spacerujący w okolicy Zalewu Szczecińskiego fotograf przyrody zauważył dwa jelenie, które nie mogły wydostać się z błotnistej mazi. Zadzwonił do Koła Łowieckiego "Dzik" ze Świnoujścia i godzinę później ochotnicy byli na miejscu. Ostatecznie w akcji ratowania zwierząt wzięło udział 20 osób, w tym 10 myśliwych, fotografowie przyrody, a także osoby oddelegowane przez Wydział Ochrony Środowiska i Leśnictwa Urzędu Miasta w Świnoujściu.

- Akcja przebiegała na pontonach, takich dziecięcych - opowiadał w rozmowie z TVN24 Jacek Antczak, sekretarz Koła Łowieckiego. - Czołgając się po tej mazi dopłynęli do jeleni, obwiązali je linami i samochodem terenowym z wyciągarką wyciągnęli je na brzeg. Walka trwała od ok. 9:30 do 15:30. Z sukcesem udało się uratować jelenie.

d4ijlte

Akcja ratunkowa była przeprowadzona w trudnych warunkach - nie było podłoża, o które można było się oprzeć, a dzikie zwierzęta nie pomagały ratownikom. Udało się jednak uratować ich życie.

Pierwszy do bagna wszedł Rafał Suchecki na linie. - Chodziło o to, żeby dostał się do tych jeleni i próbował zawiązać linę, która by je holowała do brzegu. W międzyczasie myśliwi z Koła Łowieckiego "Dzik" ze Świnoujścia skrzyknęli się, przyjechali i było więcej osób. To w zasadzie uratowało życie jeleniom, bo potrzeba było wielu osób, żeby z tej matni wydostać dwa 180-kilogramowe jelenie - opowiadał Krzysztof Chomicz w rozmowie z TVN24.

- Masakra - przyznał. - Trwało to ponad sześć godzin i akcja miała różne zwroty - podkreślił Chomicz, który trzy lata temu uratował bielika z błotnistej mazi.

d4ijlte

Bohaterska akcja Krzysztofa Chomiczna była swego czasu jednym z najpopularniejszych filmów w sieci. Więcej o tym, jak uratował bielika i co stało się z nim później możecie przeczytać tutaj.

Źródło: tvn24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ijlte

Zobacz też: Wakacje 2019. Oto najpopularniejsze kierunki tego lata

d4ijlte

Podziel się opinią

Share
d4ijlte
d4ijlte