ycipk-3kgydg

Poznaj Jonathana. To najstarsze zwierzę na świecie

Żółw o imieniu Jonathan jest najstarszym zwierzęciem na świecie. Wykluł się jeszcze przed wynalezieniem żarówki. Ma 187 lat!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Żółw Jonathan
Żółw Jonathan (Facebook.com)
ycipk-3kgydg

W 1832 r. świat był zupełnie inny. Żarówka nie została jeszcze wymyślona, a samochody były dopiero planowane. Wtedy właśnie na Seszelach wykluł się żółw Jonathan.

Teraz jest gigantycznym gadem. Ma około 187 lat i jest obecnie najstarszym zwierzęciem na świecie. Żyje na wyspie św. Heleny na południowym Atlantyku.

Zobacz także: Fenomenalne zwierzę. Nie starzeje się i nie choruje

ycipk-3kgydg

Teeny Lucy, przewodnicząca lokalnej SPCA jest jednym z jego głównych opiekunów. Jonathan mieszka na terenie zabytkowej rezydencji gubernatora, gdzie Lucy i kilka innych osób odwiedza go przez cały tydzień i karmi świeżymi warzywami.

"Jonathan jest tutaj ikoną" - powiedziała Lucy w rozmowie z portalem "The Dodo". "To wielki stary dżentelmen, który wszystko widział. Wylądował na wyspie św. Heleny w 1882 r. jako dorosły żółw. Widział pokolenia ludzi przychodzących i odchodzących" - dodała.

Zobacz także: Zwierzęta zamknięte w brelokach. "Nie mogą przeżyć zbyt długo"

ycipk-3kgydg

"Jonathan prawdopodobnie jest w pełni ślepy, ale nadal dobrze sobie radzi. Zazwyczaj spędza całe dnie, wylegując się w słońcu, żując trawę i relaksując się ze swoimi żółwiowymi przyjaciółmi. To bardzo spokojne życie dla kogoś o takim statusie. Jest tak popularny, że jego portret znajduje się nawet na grzbiecie pięciocentówki małej wyspy" - tłumaczyła opiekunka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

*Zobacz także: Żółw na kółkach. Poznajcie historię Kikuta*

ycipk-3kgydg
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3kgydg

ycipk-3kgydg
ycipk-3kgydg