Trwa ładowanie...
ycipk-1xz2gh

Rekin-ludojad u wybrzeży Majorki. Panika na plaży

Plaża Cala Domingos na Majorce wczesnym popołudniem 1 sierpnia została zamknięta. Turyści w popłochu uciekali z wody, w której zażywali kąpieli. Wszystko to za sprawą żarłacza błękitnego, który podpłynął niebezpiecznie blisko hiszpańskiej wyspy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rekin zakłócił spokój turystom wypoczywającym na Majorce
Rekin zakłócił spokój turystom wypoczywającym na Majorce (Youtube.com)
ycipk-1xz2gh

Na filmie News Update, który dokumentuje to zdarzenie, można zauważyć ok. 3-metrowego rekina, który porusza się w przezroczystej, czystej wodzie. Widać na nim jak plażowicze, a głównie dzieci, w panice uciekają z morza.

Nic dziwnego, że policja zamknęła plażę. Dzięki temu, kąpiący się, a zwłaszcza grupki małych dzieci, z bezpiecznej odległości mogli obserwować rybę, która pływała zaledwie kilka metrów od brzegu. Na wideo możemy zobaczyć, jak sześciu mężczyzn wyciąga ludojada z wody i ciągnie go po plaży.

ycipk-1xz2gh

Zaniepokojona losem zwierzęcia lokalna organizacja ratowników napisała na Twitterze, że razem z policją i pracownikami z Palma Aquarium wyłowili żarłacza z morza, ale teraz martwią się o jego życie. Wieczorem poinformowali w mediach społecznościowych, że ich obawy były przedwczesne i rekin został wypuszczony z powrotem do morza. Z kolei portal ladbible.com napisał, że rekin nie przeżył.

Pracownicy pobliskiego klubu plażowego powiedzieli The Telegraph, że panika odpoczywających na plaży ludzi w takiej sytuacji to normalna sprawa i wcale ich nie dziwi, że plażowicze reagują w ten sposób.

ycipk-1xz2gh

Niebieskie żarłacze pojawiają się dość często w Hiszpanii. I niestety krzyk najczęściej po angielsku: "O Boże, zbliża się! Nadchodzi!" dość często można usłyszeć na hiszpańskich plażach. Kilka razy trzeba było zamykać z powodu niebezpieczeństwa plaże.

Ostatnio w czerwcu jeden z ich przedstawicieli również pojawił się u wybrzeży Majorki. Turyści wypoczywający na plaży El Arenal nie mogli wchodzić do wody przez całe popołudnie.

Źródło: telegraph.co.eu

ycipk-1xz2gh

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Majorka wyspa słońca

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1xz2gh

ycipk-1xz2gh
ycipk-1xz2gh