Trwa ładowanie...
d1cmgd1

Rekord w historii lotnictwa. Największa liczba samolotów jaką zarejestrowano w powietrzu

W środę 24 lipca zarejestrowano ponad 225 tys. lotów. Według "Flightradar24" to więcej niż kiedykolwiek odnotowano w ciągu jednego dnia. Można powiedzieć, że był to najbardziej zapracowany dzień w historii lotnictwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jest to rekord od czasu rozpoczęcia śledzenia lotów przez Flightradar24
Jest to rekord od czasu rozpoczęcia śledzenia lotów przez Flightradar24 (Twitter.com/ Flightradar24)
d1cmgd1

"Flightradar24" umożliwia śledzenie ruchu lotniczego w czasie rzeczywistym. Na Twitterze poinformowano, że po raz pierwszy od czasu rozpoczęcia monitorowania lotów zarejestrowano ich tak dużą liczbę.

Liczba samolotów zarejestrowanych na radarze to wszystkie możliwe do śledzenia połączenia na świecie, których lot odbył się we środę między północą a godziną 23:59. Zarejestrowane w tym czasie samoloty to zarówno te pasażerskie, jak i towarowe, helikoptery, prywatne odrzutowce czy szybowce.

d1cmgd1

Rekord ten prawdopodobnie zostanie w tym roku pobity jeszcze kilkukrotnie. Koniec lipca i początek sierpnia to czas największego ruchu lotniczego.

Post na Twitterze oprócz zdziwienia wywołał również falę oburzenia wśród internautów. Wzrost podróży lotniczych jest szkodliwy dla środowiska oraz wywiera negatywny wpływ na zmiany klimatyczne. Komercyjne podróże lotnicze to nawet 3 proc. emisji dwutlenku węgla produkowanego przez człowieka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Awaryjne lądowanie. "Korytarz życia" dla samolotu

d1cmgd1

Podziel się opinią

Share
d1cmgd1
d1cmgd1