Trwa ładowanie...
d2qplbf

Robią piwo z deszczówki. Nowy produkt stworzono w konkretnym celu

Produkowany w Amsterdamie browar nazywa się Rainbeer i wytwarzany jest jest, jak sama nazwa wskazuje, z wody deszczowej. Producent trunku przyznaje, że jego pomysł wcale nie jest innowacyjny, ponieważ piwo mające w składzie deszczówkę warzone było już w średniowieczu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Producent w celu uzyskania tego samego smaku, co w przypadku piwa produkowanego na bazie "zwykłej" wody, wykorzystuje nawet 30 proc. mniej chmielu
Producent w celu uzyskania tego samego smaku, co w przypadku piwa produkowanego na bazie "zwykłej" wody, wykorzystuje nawet 30 proc. mniej chmielu (Facebook.com/ Rainbeer)
d2qplbf

Do zbierania wody używanej do produkcji piwa wykorzystywany jest specjalny system, znajdujący się na dachu browaru. Stamtąd deszczówka trafia do kadzi wewnątrz budynku, gdzie przechodzi dalsze etapy warzenia. Wytwarzanie niskoprocentowego alkoholu trwa cały rok, a zimą w celach produkcyjnych wykorzystywana jest woda roztopowa.

Szefowie browaru chcą przy pomocy Rainbeer zwrócić uwagę zarówno na problem zmian klimatycznych, powodujących gwałtowne ulewy zagrażającym miastom, a także na potrzebę oszczędzania wody. Ich zdaniem wodę deszczową można przekuć w "nowe złoto", jakim w tym wypadku będzie piwo.

d2qplbf

Producenci browaru warzonego z wód opadowych otrzymali już kilka nagród za innowacyjność i zastosowanie zasady zrównoważonego rozwoju. Więcej szczegółów na temat wykorzystywania tzw. deszczówki będzie można dowiedzieć się na konferencji "Gospodarowanie Wodami Opadowymi i Roztopowymi" w Zakopanem, w dniach 4-6 września.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: 5 mitów na temat piwa bezalkoholowego

d2qplbf

Podziel się opinią

Share

d2qplbf

d2qplbf