Trwa ładowanie...
d1h47pf

Rosja rozszerza darmowe e-wizy. Polacy skorzystają

Władze Rosji rozszerzyły możliwości wjazdu na terytorium kraju na podstawie darmowej wizy elektronicznej. Od poniedziałku obywatele 53 państw, w tym Polski, będą mogli odwiedzić m.in. Kraj Nadmorski czy obwód amurskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władywostok to stolica Kraju Nadmorskiego w Rosji
Władywostok to stolica Kraju Nadmorskiego w Rosji (iStock.com, Fot: Dmitrii Sakharov)
d1h47pf

Rosja od jakiegoś czasu otwiera się na turystów. Od września ub r. z e-wizą można zwiedzać Petersburg i okolice, teraz przyszedł czas na tzw. Rosyjski Daleki Wschód, czyli najbardziej wysunięte na wschód tereny Rosji, które obejmują ogromny obszar - ponad 6,1 mln km kw.

Na stronie rosyjskiego MSZ już można aplikować o e-wizę do: Kraju Nadmorskiego (Primorsky Krai), obwodu sachalińskiego, Kraju Kamczackiego, obwód amurskiego, Kraju Chabarowskiego, Czukockiego Okręgu Autonomicznego, Buriacji i Kraju Zabajkalskiego. Wizy będą działać od 3 lutego.

d1h47pf

E-wiza jest darmowa i ważna 30 dni od dnia wystawienia. Wniosek o e-wizę można składać nie wcześniej niż 20 i nie później niż 4 dni przed planowaną podróżą. Podczas jednej podróży na terenie Rosji można maksymalnie przebywać przez maksymalnie 8 dni.

Na podstawie wystawionej e-wizy można wjechać do Rosji przez Władywostok (zarówno port lotniczy jak i drogą morską), a także lotniska: Pietropawłowsk-Kamczacki, Blagowieszczeńsk, Chabarowsk, Jużnosachalińsk, Anadyr, Czyta i Ułan Ude.

Na liście krajów, których obywatele mogą aplikować o e-wizę, znaleźli się obywatele 53 krajów, w tym Polski.

Władze Rosji zapowiadają, że od 2021 r. darmowa turystyczna e-wiza umożliwi turystom zwiedzanie całego kraju.

d1h47pf

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: PKP podsumowuje inwestycje. Dworce, tabor, intermodal i linie

d1h47pf

Podziel się opinią

Share
d1h47pf
d1h47pf