Trwa ładowanie...

Rumunia. Zaszczepieni mogą przyjechać bez kwarantanny

Władze Rumunii podjęły decyzję, że podróżni, którzy przyjęli dwie dawki szczepionki przeciw COVID-19, będą zwolnieni z obowiązkowej kwarantanny. Nowe zasady dotyczą niebezpiecznych krajów, które znajdują się na tzw. żółtej liście. Wśród nich jest także Polska.

Transylwania, RumuniaTransylwania, RumuniaŹródło: Getty Images
d1a0hoj
d1a0hoj

Zgodnie z decyzją Krajowego Komitetu ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (CNSU), podróżni przybywający z krajów z "żółtej listy", którzy otrzymali obie dawki szczepionki przeciw COVID-19, nie będą już musieli po przyjeździe do Rumunii odbywać obowiązkowej kwarantanny.

Rumunia - zaszczepieni bez kwarantanny

Aby wjechać do Rumunii z krajów "żółtej listy" i ominąć 14-dniową kwarantannę trzeba spełnić dwa warunki. Po pierwsze, okazać zaświadczenie o tym, że zostaliśmy zaszczepieni dwoma dawkami szczepionki, a po drugie - od przyjęcia drugiej dawki musi minąć co najmniej 10 dni.

Kwarantanna nie dotyczy także osób, które przechorowały COVID-19 i mogą to udokumentować. Wjazd na teren Rumunii jest w przypadku tych podróżnych możliwy w czasie od 14 do 90 dni od otrzymania pozytywnego wyniku testu na obecność koronawirusa.

Rumunia - na 72 godziny bez kwarantanny

Jak czytamy na rządowej stronie, z obowiązkowej kwarantanny zwolnione mogą być także osoby, które na terytorium Rumunii zostają krócej niż 72 godziny i przedstawią negatywny wynik testu na koronawirusa. Musi on być jednak wykonany nie wcześniej niż 48 godzin przed przyjazdem do Rumunii.

d1a0hoj

Źródło: romania-insider.com, gov.pl

Szczepienia na COVID-19. Jasne stanowisko Krzysztofa Bosaka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1a0hoj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1a0hoj