Trwa ładowanie...

Ryanair po cichu wprowadza zmiany. Nowe zasady ułatwią podróż części pasażerów

Wygląda na to, że irlandzki przewoźnik zrezygnował z jednej z najbardziej irytujących zasad podczas kupna biletu. Chodzi o obowiązkową opłatę za wybór miejsca w samolocie. Na lotach będzie mogła zaoszczędzić jednak tylko część podróżnych, bo nowe zasady nie dotyczą wszystkich.

Ryanair zwolnił część pasażerów z opłat za rezerwację miejsc Ryanair zwolnił część pasażerów z opłat za rezerwację miejsc Źródło: Adobe Stock, fot: ©Daniel Avram - stock.adobe.com
d3pv9xl
d3pv9xl

Opłata za wybór miejsca w samolocie to opcja, która została wprowadzona przez tanie linie lotnicze już kilka lat temu. Dziś większość z nas zdążyła się do tego przyzwyczaić, jednak dla niektórych nadal bywa sporym utrudnieniem w podróży.

Opłata za wybór miejsc w Ryanairze

Jeśli podczas odprawy nie dokonamy odpłatnej rezerwacji miejsc, system automatycznie rozrzuci losowo członków podróżującej razem grupy po całym samolocie. Opcja ta utrudnia lot szczególnie rodzinom podróżującym z dziećmi.

Ryanair jak dotąd zezwalał na przydzielenie bezpłatnych miejsc dzieciom podróżującym z rodzicem lub opiekunem pod warunkiem, że osoba dorosła wykupi miejsce dla siebie. Ceny za wybór miejsc dla rodzica lub opiekuna były mniejsze niż dla pozostałych pasażerów i zaczynały się od 4 euro (ok. 20 zł).

d3pv9xl

Ryanair znosi opłaty za wybór miejsc dla osób podróżujących z dziećmi

Wygląda na to, że (jak słusznie zauważył portal "Fly4free") Ryanair zniósł opłaty za wybór miejsc dla rodziców bądź opiekunów. Od kilku dni, na różnych trasach przy opcji podróży z dziećmi, podczas wyboru miejsc pojawia się informacja o tym, że w rzędach 18-33 wybór miejsc jest bezpłatny.

Nie jest jednak idealnie, bo drugi rodzic lub opiekun, chcąc podróżować z rodziną, musi już zapłacić za rezerwację miejsca.

Nie padły jeszcze oficjalne słowa Ryanaira

Wpływ na decyzję przewoźnika mógł mieć apel włoskiego urzędu lotniczego ENAC, który wniósł o jak najszybsze usunięcie z systemu obowiązkowych opłat za wybór miejsc dla rodzin podróżujących z dziećmi. Oficjalne słowa ze strony Ryanaira jednak jeszcze nie padły.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3pv9xl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pv9xl