Trwa ładowanie...

Dramat turystów na Kanarach. Kobieta i dziecko poparzeni

Kobieta i dziecko zostali poparzeni parą w słynnym Parku Narodowym Timanfaya na kanaryjskiej wyspie Lanzarote. Sprawę bada policja.

Turyści na terenie parku TimanfayaTuryści na terenie parku TimanfayaŹródło: Getty Images, fot: Marcos del Mazo
duymuzz
duymuzz

Centrum Koordynacji ds. Sytuacji Kryzysowych i Bezpieczeństwa (CECOES) na Wyspach Kanaryjskich poinformowało, że 30 maja dwie osoby zostały ranne w wyniku poparzenia parą w Parku Narodowym Timafaya.

Dramat turystów na Lanzarote

Do zdarzenia doszło na terenie, gdzie znajduje się gejzer. To rzadkie zjawisko naturalne składające się z gorącego źródła, które emituje kolumnę gorącej wody i pary w powietrze. A to wszystko dzięki wodzie, która jest wprowadzana przez pozostałą komorę magmową na głębokości 3 km i osiąga od 100 do 200 st. C na powierzchni. To jedna z głównych atrakcji turystycznych na Lanzarote.

Niestety nie zawsze jest to bezpieczne. Poszkodowani to kobieta z poważnymi poparzeniami i 6-letnie dziecko z niewielkimi poparzeniami. Jak podają lokalne media, na miejscu została im udzielona pomoc medyczna, a następnie zostali przewiezieni karetką do szpitala Molina Orosa w celu dalszego leczenia odniesionych obrażeń. Ponadto na miejsce zdarzenia przybyli także agenci lokalnej policji, którzy przeprowadzili odpowiednie procedury i prowadzą śledztwo w tej sprawie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Halo Polacy". Ten kraj to nietypowa mieszanka systemowa. "Można się poczuć jak w Polsce z lat 90."

Timanfaya

Park Narodowy Timanfaya to symbol kanaryjskiej Lanzarote, który powstał na terenach wulkanicznych i swój obecny wygląd zawdzięcza potężnej erupcji wulkanu w latach 1730 do 1736 r.

Pokazy wystrzału pary z gejzera dla turystów Getty Images
Pokazy wystrzału pary z gejzera dla turystówŹródło: Getty Images, fot: Marcos del Mazo

Na tej wyspie, z unikatowymi krajobrazami jak z księżyca, nadal zachodzą procesy wulkaniczne powodując, że cały teren parku jest jednym wielkim paleniskiem.

duymuzz

Kilkanaście metrów pod ziemią temperatura dochodzi do 600 st. C, a na powierzchni można się oparzyć opierając się o niektóre kamienie, dlatego podróż pomiędzy wciąż aktywnymi wulkanami po decyzji władz parku jest możliwa tylko w autobusach, które wożą ludzi w kontrolowanych warunkach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
duymuzz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duymuzz

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj