Trwa ładowanie...

Schronisko przy świątyni w Wietnamie. Zamiast klatek wybiegi

Wietnam daje wielu krajom wzór do naśladowania. W mieście Ho Chi Minh powstało schronisko, w którym porzuconymi zwierzętami opiekują się mnisi. Wyznają bowiem zasadę: "zwierzęta mają prawo do życia, wolności i ochrony".

Schronisko przy świątyni w Wietnamie. Zamiast klatek wybiegiŹródło: Facebook.com/ Sawadeesign
d4g7huv
d4g7huv

Specjalnie zaprojektowana architektura schroniska ma pomóc zwierzakom łatwiej przyzwyczaić się do nowych właścicieli i warunków panujących w przyszłym domu. Projekt został przygotowany przez pracownię Sawadeesign i powstał z myślą o komforcie i bezpieczeństwie bezdomnych zwierzaków.

Zamiast ciasnych boksów, z którymi spotykamy się w niemal każdym schronisku, architekci przygotowali podopiecznym kilka sporych, zaokrąglonych wybiegów. Zwierzęta mają do dyspozycji mnóstwo zaułków i wąskich przejść, które mają pobudzać ich ciekawość i zachęcać do odkrywania nowych miejsc.

Na terenie kompleksu znajdują się również miejsca przeznaczone dla pracowników schroniska. Wśród nich jest biuro przyjęć i placówka weterynaryjna ze szpitalem i miejscem na rekonwalescencję zwierząt.

d4g7huv

Miejscem opiekują się głównie mnisi, którzy zamieszkują sąsiednią świątynię. Często zapraszają do schroniska mieszkańców miasta, aby edukować ich w kwestii szacunku do przyrody, zwierząt oraz planety, na której żyją.

Źródło: Magazyn WhiteMAD

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Schronisko, w którym mieszkają ludzie i zwierzęta

d4g7huv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4g7huv