Trwa ładowanie...
d4g7d8c

Schronisko przy świątyni w Wietnamie. Zamiast klatek wybiegi

Wietnam daje wielu krajom wzór do naśladowania. W mieście Ho Chi Minh powstało schronisko, w którym porzuconymi zwierzętami opiekują się mnisi. Wyznają bowiem zasadę: "zwierzęta mają prawo do życia, wolności i ochrony".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Powinniśmy wziąć przykład z Wietnamczyków
Powinniśmy wziąć przykład z Wietnamczyków (Facebook.com/ Sawadeesign)
d4g7d8c

Specjalnie zaprojektowana architektura schroniska ma pomóc zwierzakom łatwiej przyzwyczaić się do nowych właścicieli i warunków panujących w przyszłym domu. Projekt został przygotowany przez pracownię Sawadeesign i powstał z myślą o komforcie i bezpieczeństwie bezdomnych zwierzaków.

Zamiast ciasnych boksów, z którymi spotykamy się w niemal każdym schronisku, architekci przygotowali podopiecznym kilka sporych, zaokrąglonych wybiegów. Zwierzęta mają do dyspozycji mnóstwo zaułków i wąskich przejść, które mają pobudzać ich ciekawość i zachęcać do odkrywania nowych miejsc.

d4g7d8c

Na terenie kompleksu znajdują się również miejsca przeznaczone dla pracowników schroniska. Wśród nich jest biuro przyjęć i placówka weterynaryjna ze szpitalem i miejscem na rekonwalescencję zwierząt.

Miejscem opiekują się głównie mnisi, którzy zamieszkują sąsiednią świątynię. Często zapraszają do schroniska mieszkańców miasta, aby edukować ich w kwestii szacunku do przyrody, zwierząt oraz planety, na której żyją.

Źródło: Magazyn WhiteMAD

d4g7d8c

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Schronisko, w którym mieszkają ludzie i zwierzęta

d4g7d8c

Podziel się opinią

Share

d4g7d8c

d4g7d8c