Trwa ładowanie...

Serbia zmienia zasady wjazdu. Decyzja wpłynie na podróże po Bałkanach

Rząd Serbii ogłosił, że znosi wszystkie ograniczenia wjazdowe związane z pandemią COVID-19. Osoby wjeżdżające do kraju nie będą już zobowiązane do okazania świadectwa szczepienia ani negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa.

Nowe zasady wjazdu do Serbii obowiązują od 3 maja Nowe zasady wjazdu do Serbii obowiązują od 3 maja Źródło: Adobe Stock
dd4gn63
dd4gn63

Choć Serbia od początku pandemii pozostawała otwarta dla odwiedzających z różnym stopniem ograniczeń, to dopiero teraz zdecydowała się ostatecznie znieść wszystkie wjazdowe restrykcje.

Do Serbii bez testów i certyfikatów szczepień

Nowe zasady wjazdu do Serbii obowiązują od 3 maja i zostały wprowadzone przez rząd w oparciu o obecną sytuację epidemiologiczną w kraju.

Zgodnie z najnowszymi ustaleniami, podróżni przybywający do Serbii mogą przekroczyć granicę bez obowiązku okazywania negatywnego wyniku testu na COVID-19 oraz bez certyfikatu szczepienia. Nie będą również poddawani kwarantannie.

dd4gn63

Zniesienie restrykcji wjazdowych przez Serbię znacznie ułatwi turystom podróżowanie po Bałkanach. Tym bardziej że kraj poszedł w ślady Chorwacji, która zrezygnowała z ograniczeń wjazdowych jeszcze w kwietniu.

Rząd Serbii zaleca zachowanie ostrożności

Mimo zluzowania restrykcji wjazdowych zakłady opieki zdrowotnej stale monitorują rozwój sytuacji epidemiologicznej.

Rząd Serbii podkreślił, że jego decyzja nie oznacza końca pandemii, a obywatele powinni zachować ostrożność. W kraju nadal zalecane jest noszenie maseczek ochronnych w pomieszczeniach, a w placówkach służby zdrowia nadal pozostaje obowiązkowe.

dd4gn63

Przychodnie COVID-19 w kraju, podobnie jak punkty testowania oraz punkty szczepień działają tam jak zwykle.

Serbia na wakacje - loty w dwie strony nawet za 840 zł

Jeżeli jeszcze nie macie wakacyjnych planów, możecie skusić się na jeden z bałkańskich krajów. Dziewięciodniowa wycieczka objazdowa do Serbii w maju kosztuje ok. 1600 zł, a bilety lotnicze z Warszawy do Belgradu można upolować już za 840 zł w dwie strony.

Źródło: traveloffpath.com, euractiv.com

Ocalał z masakry. Chce odnaleźć szczątki wszystkich ofiar

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dd4gn63
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dd4gn63