Trwa ładowanie...
d4azdyz

Singapur – Nowy Jork. Najdłuższe połączenie lotnicze ruszy w październiku

19 godzin – tyle czasu spędzą podróżni na pokładzie samolotu Singapore Airlines.Trasa będzie liczyła ok.16 tys. km i nie zakłada żadnych międzylądowań. ​Na pokładzie będzie łącznie 161 miejsc. 67 w klasie biznes i 94 w klasie premium economy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najdłuższa linia Singapore Airlines na trasie Singapur - Nowy Jork
Najdłuższa linia Singapore Airlines na trasie Singapur - Nowy Jork (Shutterstock.com)
d4azdyz

Inicjatywa Singapore Airlines *pobije najdłuższą jak dotąd trasę obsługiwaną przez *Qatar Airlines, z Dohy w Katarze do Auckland w Nowej Zelandii, która ma długość 13.600 km.

Nowa linia Singapore Airlines wyleci z lotniska w Singapurze na lotnisko Newark *– Liberty w stanie New Jersey. Na tę trasę przewoźnik wyśle *Airbusa A350-900 URL. Zamówiono 7 takich samolotów, a odbiór pierwszego planowany jest na wrzesień. Loty na tym odcinku funkcjonowały już wcześniej, ale ze względu na wysokie ceny paliwa czterosilnikowych samolotów Airbus A340-500 były nieopłacalne.

To jednak nie koniec, bo Quantas Airways planuje pokonać wszystkich, uruchamiając w 2022 r. trasę z Sidney do Londynu, mająca długość ponad 17 tys. km. Szef Qantas* Alan Joyce* określił tę trasę "ostatnią granicą światowego lotnictwa". Do 2022 r. jest jednak jeszcze trochę czasu, a póki co na czołówkę światowych linii w długości przelotów bez międzylądowań wysuwa się Singapore Airlines i ich lot z Singapuru do Nowego Jorku

d4azdyz

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Polska zagłębiem tanich linii lotniczych

d4azdyz

Podziel się opinią

Share

d4azdyz

d4azdyz