Trwa ładowanie...
27-05-2016 10:23

Sint Maarten - najniebezpieczniejsze lotnisko świata?

Lotnisko na karaibskiej wyspie Sint Maarten zyskało sławę jednego z najbardziej niebezpiecznych na świecie. Wszystko za sprawą krótkiego pasa startowego, który usytuowany jest niedaleko plaży.

Sint Maarten - najniebezpieczniejsze lotnisko świata?Źródło: EQRoy Shutterstock
d4kvhaw
d4kvhaw

Lotnisko Princess Juliana Airport na karaibskiej wyspie Sint Maarten zyskało sławę jednego z najbardziej niebezpiecznych na świecie. Wszystko za sprawą krótkiego pasa startowego, który jest oddzielony od wody zaledwie kilkudziesięciometrowym odcinkiem plaży. Dzięki temu turyści odpoczywający na Maho Beach mają zapewnione nietypowe wrażenia. Samoloty startujące lub podchodzące do lądowania zmuszone są lecieć ok. 10-20 metrów nad głowami plażowiczów. To fenomen na skalę światową.

Wyspa Sint Maarten znajduje się na północnym krańcu Archipelagu Małych Antyli. Jej południowa część należy do Holandii, a północna do Francji. Głównymi miastami są Marigot oraz Philipsburg.

Sint Maarten słynie z pięknych, karaibskich plaż z delikatnym, białym piaskiem i krystalicznie czystą wodą. Te najbardziej popularne to: Simson Baai, Mullet Baai Beach, Cupecoy Beach, Maho Beach czy Orient Beach - uznawana za jedną z najlepszych plaż dla nudystów na świecie.

d4kvhaw

Warto wybrać się także na maleńką, górzystą wyspę Saba. Można tutaj spędzać czas, podziwiając las tropikalny, piękne plaże, bajkowe morze i nieczynny wulkan.

Fot. Earth Scape Imagegraphy/Shutterstock

Za tygodniowe wczasy all inclusive na jednej z wysp karaibskich, z wylotem z Warszawy, zapłacimy od ok. 4500 zł.
x-news/Ilona Raczyńska/wg

d4kvhaw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kvhaw