Trwa ładowanie...

Skarby polskie. Tajemnice Środy Śląskiej

Polskie zamki, klasztory i twierdze skrywają wiele, często wciąż nieodkrytych, skarbów. Od setek lat krążą o nich legendy i opowieści, które często przyprawiają o zawrót głowy. Najciekawsze z nich możecie poznać oglądając odcinki programu "Skarby polskie" realizowanego przez History. Jeden z nich opowiada o tajemnicach Środy Śląskiej.

Share
d1vpoxs

"Skarby polskie" to cykl sześciu kilkuminutowych odcinków, w których przybliżone są historie dotyczące najbardziej tajemniczych skarbów – zarówno tych odkrytych, jak i ciągle nieodnalezionych. Za jedne z najcenniejszych w naszym kraju uważa się skarby ze Środy Śląskiej.

W tym niewielkim mieście na Dolnym Śląsku na przestrzeni lat odnaleziono ich aż sześć, a dwa przypadkowo w latach 80. XX w.

History
Źródło: History

Średniowieczna korona, zapony, pierścienie i monety odkryto podczas prac budowlanych. Robotnik po prostu wykopał je z ziemi. Eksperci uznali to wydarzenie za sensację na skalę europejską. Kolejne części skarbu znaleziono na wysypisku śmieci, inne mieszkańcy miasta znaleźli na swojej posesji. "Czy tam coś jeszcze jest? Nie wiadomo, czekamy" - mówi Michał Wójcik, dziennikarz i historyk.

History
Źródło: History

Jeszcze więcej zagadkowych i owianych tajemnicą opowieści poznacie w programie "Poszukiwacze zaginionej prawdy" w poniedziałki o 22:30 na kanale History.

d1vpoxs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vpoxs