Trwa ładowanie...

Skarby polskie. Wielisławka - najbardziej tajemnicza góra na Dolnym Śląsku

Polskie zamki, klasztory i twierdze skrywają wiele, często wciąż nieodkrytych, skarbów. Od setek lat krążą o nich legendy i opowieści, które często przyprawiają o zawrót głowy. Najciekawsze z nich możecie poznać oglądając odcinki programu "Skarby polskie" realizowanego przez History. Jeden z nich opowiada o tajemnicach Góry Wielisławki.

d1gvus2
d1gvus2

"Skarby polskie" to cykl sześciu kilkuminutowych odcinków, w których przybliżone są historie dotyczące najbardziej tajemniczych skarbów – zarówno tych odkrytych, jak i ciągle nieodnalezionych.

History
Źródło: History

Góra w okolicach Złotoryi, tajemnicze sztolnie i domniemany, powojenny "strażnik skarbu" - te hasła sprawiają, że odcinek o Górze Wielisławce jest wyjątkowo intrygujący.

Wspomniany strażnik to Herbert Klose, który po II wojnie światowej z oficera policji stał się weterynarzem, ożenił się z Polką i zamieszkał w okolicach Góry Wielisławki. Często zapuszczał się w tamte rejony, a po kieliszku chwalił się wiedzą o ukrytych tam skarbach. Choć Klose tajemnicę zabrał pewnie do grobu, to nie brakuje eksploratorów, który szukają słynnych bogactw pod Wielisławką. Jak dotąd bezskutecznie.

History
Źródło: History

Jeszcze więcej zagadkowych i owianych tajemnicą opowieści poznacie w programie "Poszukiwacze zaginionej prawdy" w poniedziałki o 22:30 na kanale History.

d1gvus2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gvus2