Trwa ładowanie...
d35s622

Słowacja. Bezwzględny zakaz wychodzenia z domu dla mieszkańców powiatu Nitra

Mieszkańcy powiatu Nitra na Słowacji od poniedziałku, 11 stycznia, nie mogą opuszczać swoich domów, jeśli nie posiadają aktualnego, negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa. Lokalne władze zdecydowały się na ten krok w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w regionie.
Share
Nitra, Słowacja
Nitra, SłowacjaŹródło: Getty Images
d35s622

Nasi południowi sąsiedzi obawiają się, że sytuacja epidemiczna wymknie im się spod kontroli. W związku z tym w regionie, w którym odnotowuje się coraz większą liczbę zachorowań na koronawirusa, wprowadzono dodatkowe obostrzenia. Mowa o liczącym ok. 165 tys. mieszkańców powiecie Nitra, w którym liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem w ciągu tygodnia przekroczyła granicę 1000 zakażonych na 100 tys. mieszkańców.

Nitra, Słowacja Getty Images
Nitra, Słowacja Źródło: Getty Images

Jak wyjaśnia PAP, przeciążonemu szpitalowi uniwersyteckiemu w Nitrze ma pomóc odległy o ok. 40 km prywatny szpital w Galancie, który decyzją resortu został placówką covidovą. Na granicy możliwości funkcjonowania jest także jedyne w regionie krematorium w Nitrze. Część zwłok jest transportowana do Bańskiej Bystrzycy oraz do Bratysławy.

d35s622

Słowacja – zakaz wychodzenia z domu na terenie całego kraju

Zakaz wychodzenia z domów wprowadzony jest w całej Słowacji, ale obowiązuje z niego 19 wyjątków, które przestały mieć ważność w Nitrze i okolicy w związku z coraz większą liczbą przypadków zarażonych osób. Wszyscy mieszkańcy muszą mieć od poniedziałku, 11 stycznia, negatywny wynik testu na obecność koronawirusa, wychodząc m.in. do pracy. Negatywne wyniki testów będą musiały mieć i przedkładać na wezwanie władz także osoby spoza regionu, ale pracujące tam lub opiekujące się członkami rodziny.

WIDEO: Koronawirus na Słowacji. Premier mówi o masowym testowaniu. "To był duży szok"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d35s622

Podziel się opinią

Share
d35s622
d35s622