Trwa ładowanie...

Śmiertelna "choroba" XXI wieku. Nazywa się: idealne selfie

Chęć zrobienia doskonałego selfie kończy się dla wielu tragicznie, dlatego często prosi się turystów o zachowanie zdrowego rozsądku. Przez tę zgubną modę życie straciło kilkaset osób.

Share
Śmiertelna "choroba" XXI wieku. Nazywa się: idealne selfie
Źródło: Shutterstock.com
da0p441

Grupa badawcza z All India Institutes of Mecical Sciences (AIIMS), zrzeszająca uczelnie medyczne z New Delhi, postanowiła przeanalizować wypadki, do których doszło podczas robienia selfie. Zbadano doniesienia prasowe o śmiertelnych przypadkach od października 2011 r. do listopada 2017 r. Okazało się, że śmierć spowodowaną próbą zrobienia zdjęcia poniosło aż 259 osób. Mężczyźni stanowią 72 proc. ofiar, a znaczna część z nich w chwili śmierci była poniżej 30. roku życia.

Najwięcej "śmiertelnych selfie" doliczono się w Indiach. W tym kraju z tego powodu zginęło - według oficjalnych danych - 159 osób. To ponad połowa wszystkich światowych zgonów w tej "kategorii". Przeważająca liczba ofiar selfie w Indiach to osoby, które straciły życie w wyniku potrącenia przez pociąg. Z tego względu powstało tam 16 stref, w których robienie sobie zdjęć jest surowo zakazanie.

Facebook.com
Źródło: Facebook.com, fot: Kirill Oreshkin

Bardzo dużo osób ginie również w takich krajach, jak Rosja, Pakistan czy Stany Zjednoczone. Mimo licznych apeli, próśb, a nawet zakazów, wciąż wiele ludzi, przede wszystkim młodych, ginie próbując zrobić sobie idealne ujęcie. Należy zwrócić uwagę, że statystyki przedstawione przez AIIMS sięgają jedynie listopada 2017 r. Do dziś liczba śmiertelnych ofiar selfie może być znacznie wyższa.

da0p441

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Ewelona mędrkuje o idealnym selfie: "Nie wciągam policzków, wysuwam szczękę"

da0p441

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
da0p441
da0p441