Trwa ładowanie...

Śmiertelna "choroba" XXI wieku. Nazywa się: idealne selfie

Chęć zrobienia doskonałego selfie kończy się dla wielu tragicznie, dlatego często prosi się turystów o zachowanie zdrowego rozsądku. Przez tę zgubną modę życie straciło kilkaset osób.

Śmiertelna "choroba" XXI wieku. Nazywa się: idealne selfieŹródło: Shutterstock.com
d1qtndm
d1qtndm

Grupa badawcza z All India Institutes of Mecical Sciences (AIIMS), zrzeszająca uczelnie medyczne z New Delhi, postanowiła przeanalizować wypadki, do których doszło podczas robienia selfie. Zbadano doniesienia prasowe o śmiertelnych przypadkach od października 2011 r. do listopada 2017 r. Okazało się, że śmierć spowodowaną próbą zrobienia zdjęcia poniosło aż 259 osób. Mężczyźni stanowią 72 proc. ofiar, a znaczna część z nich w chwili śmierci była poniżej 30. roku życia.

Najwięcej "śmiertelnych selfie" doliczono się w Indiach. W tym kraju z tego powodu zginęło - według oficjalnych danych - 159 osób. To ponad połowa wszystkich światowych zgonów w tej "kategorii". Przeważająca liczba ofiar selfie w Indiach to osoby, które straciły życie w wyniku potrącenia przez pociąg. Z tego względu powstało tam 16 stref, w których robienie sobie zdjęć jest surowo zakazanie.

Facebook.com
Źródło: Facebook.com, fot: Kirill Oreshkin

Bardzo dużo osób ginie również w takich krajach, jak Rosja, Pakistan czy Stany Zjednoczone. Mimo licznych apeli, próśb, a nawet zakazów, wciąż wiele ludzi, przede wszystkim młodych, ginie próbując zrobić sobie idealne ujęcie. Należy zwrócić uwagę, że statystyki przedstawione przez AIIMS sięgają jedynie listopada 2017 r. Do dziś liczba śmiertelnych ofiar selfie może być znacznie wyższa.

d1qtndm

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Ewelona mędrkuje o idealnym selfie: "Nie wciągam policzków, wysuwam szczękę"

d1qtndm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qtndm

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj