Trwa ładowanie...

Śnieg już nie tylko w Tatrach. Biały puch sypnie dziś w innych częściach Polski

Nad Polską panują trudne warunki pogodowe. Temperatura wahać się będzie od 4 do 8 stopni Celsjusza. W poniedziałek we wschodniej części kraju należy się spodziewać silnych porywów wiatru, którym towarzyszyć będą opady śniegu, deszczu lub deszczu ze śniegiem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niedzielny wieczór na Krupówkach.
Niedzielny wieczór na Krupówkach. (YouTube)

Mieszkańcy Podhala od kilku dni zmagają się z obfitymi opadami śniegu. Biały puch zalega już nie tylko w wysokich partiach gór, ale również w miejscowościach położonych u podnóża gór. Według najnowszych prognoz zima zawita również niemal do całej wschodniej części kraju. Najzimniej będzie w Lublinie, Rzeszowie i Suwałkach. Tutaj słupki rtęci pokażą zaledwie 4 stopnie Celsjusza. Najwyższych temperatur należy się spodziewać w zachodniej Polsce. Tu termometry pokażą od 7 do 8 stopni.

Należy też przygotować się na silny wiatr. Na zachodzie kraju porywy osiągną miejscami prędkość do 60 km/h. Na wschodzie sytuacja będzie o wiele trudniejsza. Do opadów deszczu i śniegu dojdzie wiatr o sile od 70 do nawet 100 km/h.

Slot

Internauci na bieżąco raportują stan pogody w swoich miejscowościach. W niektórych miejscach spadło nawet 8 cm śniegu. Tak od wczoraj wyglądają popularne Krupówki, niektóre Parki Narodowe na południu Polski czy Bukowina Tatrzańska.

Pierwsze opady deszczu ze śniegiem odnotowano także w nocy z niedzieli na poniedziałek na północy Polski.

Czy w twoim mieście też napadało białego puchu? Podzielcie się z nami zdjęciami i filmami zimowej aury. Materiały wysyłajcie na adres mailowy dziejesie@wp.pl. Najlepsze z nich pokażemy na stronie głównej Wirtualnej Polski i na naszych kanałach w mediach społecznościowych.

Slot

Podziel się opinią

Share


Slot