Trwa ładowanie...

Spływ Dunajcem. Jaka jest cena w 2022 roku?

To jedna z największych atrakcji w polskich górach. Spływ Dunajcem cieszy się popularnością od lat, a ubiegłoroczne wakacje były rekordowe pod względem frekwencji. W sobotę 23 kwietnia flisacy zainaugurowali sezon, a do weekendu majowego po Dunajcu będzie pływała już cała flota łodzi. Znamy także cennik na 2022 rok.

Share
Spływ Dunajcem to turystyczny hit od 88 sezonówSpływ Dunajcem to turystyczny hit od 88 sezonówŹródło: Adobe Stock
d3ogcm0

Uroczystą mszą na przystani w Sromowcach Niżnych pienińscy flisacy zainaugurowali 88. sezon turystycznych spływów przełomem Dunajca. Drewniane łodzie, z których turyści podziwiają piękno przełomu, poświęcił biskup Robert Chrząszcz.

Spływ Dunajcem - w zeszłym roku rekordowy sezon

- Przed sezonem tradycyjnie sprawdziliśmy koryto Dunajca, czy jest drożne i czy rzeka nie naniosła jakichś przeszkód - powiedział prezes Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich Jerzy Regiec. - Ubiegłoroczny sezon był rekordowy pod względem frekwencji turystycznej, ale trudno jest przewidywać, jaki będzie ten rok. Sądząc po zapytaniach, które do nas spływają, zainteresowanie jest duże. Musimy jednak liczyć na turystów krajowych, ponieważ w związku z wojną w Ukrainie nie liczymy na turystów z zagranicy.

W ubiegłym roku na spływie przełomem Dunajca gościła rekordowa liczba turystów - 340 tys. 215. Przed weekendem majowym będzie pływała już cala flota łodzi, czyli około 240 kompletów.

d3ogcm0

Spływ Dunajcem - w końcu bilety online

Nowością w tym sezonie będzie możliwość zakupu biletu na spływ online wraz z wygenerowaniem miejscówki na konkretną łódź. Oznacza to, że turyści nie będą musieli stać w kolejkach.

- Mamy już zamontowane odpowiednie urządzenia i chcemy, aby przed wakacjami system już działał. Obecnie już można kupić bilet online, jednak na przystani trzeba zgłosić się do kasy w celu przydzielenia konkretnej łodzi. Nowy system umożliwi obsługę turystów bez konieczności stania w kolejce do kasy. To będzie zdecydowanie duże ułatwienie dla turystów - dodaje Regiec.

Flisacy rozpoczęli sezon na Dunajcu Adobe Stock
Flisacy rozpoczęli sezon na DunajcuŹródło: Adobe Stock

Spływ Dunajcem - cennik na 2022 rok

Jaka jest cena atrakcji? To zależy od trasy, którą wybierzemy. Spływ przełomem Dunajca rozpoczyna się w Sromowcach-Kątach i ma dwa warianty: krótszy - do Szczawnicy i dłuższy - do Krościenka. Trasa do Szczawnicy ma długość 18 km, a jej pokonanie zajmuje 2 godziny i 15 minut. Spływ do Krościenka trwa 2 godziny i 45 minut i jest o pięć kilometrów dłuższy.

d3ogcm0

Normalny do Szczawnicy kosztuje 73 zł poza ścisłym sezonem (do końca czerwca i od 1 września) i 82 zł w lipcu i sierpniu. Ulgowy przysługuje dzieciom do 10 lat i kosztuje odpowiednio 52 i 56 zł.

Trasa do Krościenka to koszt 87 zł i 96 zł za bilety normalne oraz 59 zł i 63 zł za ulgowe.

Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich organizuje spływy przełomem Dunajca od 1934 roku, ale pierwsze turystyczne spływy organizowano tu już w połowie XIX wieku. W stowarzyszeniu aktywnie działa około 500 flisaków.

d3ogcm0

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tajemnice kościoła w Tropiu

d3ogcm0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ogcm0