W końcu otwarcie długo oczekiwanej atrakcji. To będzie hit lata w Polsce
Już wkrótce odwiedzający będą mogli zobaczyć jedną z najciekawszych inwestycji w Polsce w ostatnich latach. Łódzkie Orientarium ma szansę powtórzyć sukces wrocławskiego Afrykarium, do którego niezmienne ustawiają się długie kolejki. Znamy już datę otwarcia nowej atrakcji - to 29 kwietnia.
Szykuje się nowy hit turystyczny w Polsce. Mowa o Orientarium, czyli nowej atrakcji łódźkiego zoo. Inwestycja objęła aż połowę terenu ogrodu zoologicznego. Nowoczesne pawilony, wybiegi i woliery zajmują powierzchnię ponad 10 pełnowymiarowych boisk piłkarskich.
Orientarium - znamy datę otwarcia nowej atrakcji Łodzi
Orientarium to najnowocześniejszy kompleks prezentujący faunę i florę Azji południowo-wschodniej. Odwiedzający będą mogli zobaczyć m.in. największego słonia indyjskiego w Europie, rekordowych rozmiarów krokodyla gawialowego, krytycznie zagrożone w naturze orangutany sumatrzańskie oraz podwodny tunel, z którego podziwiać można przepływające nad głowami rekiny i płaszczki.
Atrakcja otworzy się w ostatni piątek miesiąca, czyli 29 kwietnia, więc - ku uciesze turystów - będzie dostępna w weekend majowy.
Orientarium powtórzy sukces Afrykarium?
Nowa atrakcja Łodzi ma szansę stać się hitem na miarę wrocławskiego Afrykarium, które zostało otwarte w 2014 roku. Po ośmiu latach wciąż przyciąga tłumy odwiedzających - latem do wejścia ustawiają się ogromne kolejki.
Liczba odwiedzających wrocławskie zoo po otwarciu Afrykarium zwiększyła się z 440 tys. do 2 mln rocznie.
- Liczymy, że Orientarium będzie mocnym impulsem dla rozwoju turystyki, a Łódź premiuje dodatkowo centralne położenie w kraju i świetne skomunikowanie. Spodziewamy się gości nie tylko z kraju, ale z całej Europy. Najbliższa konkurencja, czyli drugie Orientarium na Starym Kontynencie, znajduje się dopiero w Wielkiej Brytanii - powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, cytowana na stronie ogrodu zoologicznego.
Orientarium - jakie zwierzęta zobaczymy w nowej części zoo?
Część ekspozycyjna została podzielona na cztery części. W pierwszej z nich - słoniarni - zobaczymy największego słonia indyjskiego w Europie, Aleksandra oraz jego młodszego kolegę, Taru. Tutaj też znajduje się strefa wolnych lotów. Nad głowami latają między innymi czapelki złotawe.
W strefie drugiej - Celebes - mieszkają wyderki orientalne, jeżozwierze palawańskie, kur bankiwa oraz anoa nizinne. Jest tu także rodzina makaków.
W kolejnej części - oceanicznej - znajduje się około 1,3 tys. ryb, w tym rekiny oraz płaszczki. Gatunki te można podziwiać z poziomu największego w Polsce podwodnego tunelu. W mniejszych zbiornikach pływają między innymi koniki morskie, rogatnice, rozdymki oraz apogony.
Ostatnia, najgorętsza strefa Orientarium, to Wyspy Sundajskie. Spotkamy tutaj rekordowych rozmiarów krokodyla, orangutany sumatrzańskie, gibony, langury jawajskie, binturongi, myszojelenie oraz niedźwiedzie malajskie. W tej części także latają azjatyckie ptaki.
Źródło: ZOO Łódź