Trwa ładowanie...

Sposób na brzydko pachnących pasażerów. W metrze rozpylane są perfumy

To najnowszy pomysł władz stolicy Austrii, które zdecydowały, że w ten sposób będą walczyć z nieprzyjemnym zapachem w komunikacji miejskiej. Teraz w wiedeńskim metrze będzie pachniało perfumami. Akcja objęła dwie linie: U1 i U6.

Share
Sposób na brzydko pachnących pasażerów. W metrze rozpylane są perfumy
Źródło: Facebook.com/ Canarias Pobreza
dblizlc

W specjalnie oznakowanych wagonach rozpylane są cztery rodzaje zapachów - perfumy rozprowadzane są w przedziałach poprzez wentylację. Dla pasażerów została również przygotowana internetowa ankieta, w której mogą ocenić, na ile akcja im się podoba i czy powinna być dalej kontynuowana.

Nie jest to pierwszy pomysł wiedeńskich władz na rozprawienie się z nieprzyjemnym zapachem w komunikacji miejskiej. Zeszłoroczny projekt niestety nie przypadł pasażerom do gustu. Rozdawano im dezodoranty, co sprawiło, że część z nich poczuła się urażona. Akcja nie została przez mieszkańców odebrana pozytywnie.

W Wiedniu podejmowanych jest wiele innych działań, mających na celu poprawienie komfortu osób korzystających z transportu publicznego. W styczniu tego roku we wszystkich liniach metra wprowadzono na przykład zakaz spożywania jedzenia. Dzięki temu z pojazdów zniknął nieprzyjemny zapach spożywanych posiłków oraz opakowania i pozostawione resztki jedzenia.

dblizlc

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Cudowne austriackie góry

dblizlc

Podziel się opinią

Share
dblizlc
dblizlc