Trwa ładowanie...

Sri Lanka i Indie. Egzotyczne kraje śladami uczestników programu Azja Express

Druga edycja programu Azja Express startuje już 6 września na antenie TVN-u. Wśród uczestników znaleźli się między innymi: Joanna Przetakiewicz, Michał Piróg, Marta Wierzbicka i Tymon Tymański. Tym razem miejscem zmagań celebrytów będą Sri Lanka i Indie. Sprawdzamy, które miejsca odwiedziły gwiazdy i dlaczego warto zobaczyć je, wybierając się tam na urlop.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Sri Lanka i Indie. Egzotyczne kraje śladami uczestników programu Azja Express
Źródło: TVN
d1pb974

- Tym razem zabraliśmy uczestników na obłędną Sri Lankę i do niezwykłych, kolorowych Indii. Najbardziej wytrwali pokonali prawie 3 tys. km z metą w Bombaju – mówiła na konferencji prasowej prowadząca program Agnieszka Woźniak-Starak.

Nie ma ani grama przesady w stwierdzeniu, że Sri Lanka jest obłędna. Kraj utożsamia się z pięknymi plażami, ruinami dawnych cywilizacji, świątyniami, parkami narodowymi czy kilometrowymi plantacjami soczyście zielonej cejlońskiej herbaty.

d1pb974

W tym kraju *na trasie uczestników programu znalazły się: Dambulla, Kandy, Nuwara Eliya, Hambantota, Ambalangoda i Kolombo. Przyjrzymy się szczegółowo kilku z nich. *

Dambulla to miasto, które słynie ze Złotej Świątyni wpisanej na listę UNESCO. Składa się z pięciu jaskiń, w których można podziwiać niesamowite rzeźby i malowidła ścienne.

Złota Świątynia w Dambulla Shutterstock.com
Złota Świątynia w Dambulla Źródło: Shutterstock.com

W Kandy znajduje się kilka muzeów i świątyń, ale ta najsłynniejsza i niezwykle ważna dla wyznawców buddyzmu to Świątynia Zęba (Dalada Maligawa), w której przechowuje się ząb Buddy. W przeszłości stanowiła część kompleksu pałacowego władców królestwa Kandy.

d1pb974

Podczas wakacji na Sri Lance warto wybrać się także do Ambalangody. To główny ośrodek wyrobu tradycyjnych lankijskich drewnianych masek.

Tradycyjne maski z Ambalangody Shutterstock.com
Tradycyjne maski z Ambalangody Źródło: Shutterstock.com, Fot: eFesenko

Kolombo to stolica i największe miasto Sri Lanki. Na miejscu znajdują się świątynie hinduistyczne, muzułmańskie i buddyjskie.

Wakacje na Sri Lance to długi wypoczynek w prawdziwie rajskim klimacie. Z Warszawy na lotnisko w Colombo dotrzemy w ok. 9 godzin. Wycieczki objazdowe organizowane są zarówno z programem w wersji standardowej, jak i de luxe, w tym z wypoczynkiem na rajskich Malediwach. 10 dni wakacji na Sri Lance kosztuje od 3684 zł.

Sri Lanka to niezwykłe miejsce - zobacz wideo:

Uczestnicy programu zjechali także południowe i środkowe Indie. Na ich trasie znalazły się: Varkala, Kochin, Thrissur, Coimbatore, Ooty, Mysore, Bangalore, Karnataka, Anantapur, Hampi, Kolhapur, Pune i Bombaj.

Uczestnicy programu mogli podziwiać niezwykłe widoki w Indiach TVN/Piotr Filutowski
Uczestnicy programu mogli podziwiać niezwykłe widoki w Indiach Źródło: TVN/Piotr Filutowski

Na tej długiej liście warto wyróżnić Kochin – miasto, w którym zobaczyć można zachowaną w doskonałym stanie synagogę Paradesi i inne ślady obecności Hebrajczyków.

Ooty to skrót od Utakamand - znanego na cały świat uzdrowiska klimatycznego i ośrodka turystycznego. Znajdują się w nim m.in. wytwórnie chininy. Miasto jest również znane także dzięki stacji końcowej linii kolejowej Nilgiri Mountain Railway, wpisanej na listę UNESCO.

Stacja końcowa linii kolejowej Nilgiri Mountain Railway w Utakamand Shutterstock.com
Stacja końcowa linii kolejowej Nilgiri Mountain Railway w Utakamand Źródło: Shutterstock.com, Fot: Sokolenko

Dla uczestników programu Azja Express metą jest słynny Bombaj, a dla każdego turysty powinna być to pozycja obowiązkowa podczas wizyty w tym kraju. Jedna z największych metropolii świata przyciąga z wielu powodów. W mieście odbywają liczne, hucznie obchodzone, festiwale, festyny i święta różnych religii. Na miejscu znajduje się też masa słynnych świątyń, muzeów i innych budowli, np. Brama Indii - łuk o wysokości 26 m, wzniesiony na wzór XVI-wiecznej architektury Gudźaratu, aby uczcić wizytę króla Anglii Jerzego V i jego małżonki, Marii.

Brama Indii w Bombaju Shutterstock.com
Brama Indii w Bombaju Źródło: Shutterstock.com, Fot: saiko3p

15-dniowa wycieczka do Indii (z dwoma posiłkami) kosztuje 4298 zł. Niezapomniane wrażenia gwarantowane!

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1pb974

Podziel się opinią

Share
d1pb974
d1pb974