Trwa ładowanie...

Strajk pilotów Ryanaira w Niemczech. Przykra niespodzianka przed świętami

Wszystko wskazuje na to, że zapowiedziany na piątek, 22 grudnia, strajk pilotów Ryanaira w Niemczech dojdzie do skutku, a co gorsza dotknie także polskich pasażerów. Wielu pokrzyżuje to plany podróżnicze przed świętami.

Share
Strajk pilotów Ryanaira w Niemczech. Przykra niespodzianka przed świętami
Źródło: flickr.com
d1wzhuv

Według pierwotnych planów miało być znacznie gorzej - strajk miał trwać cały dzień i objąć pilotów z pięciu krajów. Dziś mowa o czterogodzinnej przerwie w pracy od godz. 5 do 9 na terenie Niemiec.

Niestety ta sytuacja dotknie także Polaków planujących podróże na święta. Dla lecących do Polski oznacza to, że loty z Berlina-Schönefeld i Norymbergi do Krakowa nie odbędą się lub będą bardzo opóźnione. Prawdopodobnie zostanie też odwołany lot na trasie Frankfurt – Kraków.

Osoby z biletami na loty z Krakowa do Berlina, Norymbergi i Frankfurtu – także muszą się liczyć z tym, że ich loty się nie odbędą - podaje serwis Fly4free.pl.

d1wzhuv

W oficjalnym komunikacie Ryanair przeprasza klientów za sytuację. W piśmie wskazuje, że jest gotów do dalszych negocjacji z niemieckim związkiem zawodowym, zrzeszającym pilotów samolotów pasażerskich i inżynierów lotu. Przedstawiciele irlandzkiej linii napisali też do niemieckich pilotów prośbę o to, by nie zakłócali planów tysięcy osób wyjeżdżających na święta. Niestety wyjście z sytuacji jest jedno - należy obserwować strony portów lotniczych, na których na pewno będą podane informacje o aktualnym statusie lotu.

Aktualizacja:
Jak informuje irlandzki przewoźnik, 9 z 36 samolotów wylatujących z niemieckich lotnisk było opóźnionych, a żaden lot nie został odwołany. "Dziękujemy wszystkim pilotom za postawienie pasażerów na pierwszym miejscu i zignorowanie strajku VC" - czytamy w oświadczeniu na stronie Ryanaira.

Ryanair bez tajemnic. Zobacz koniecznie:

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1wzhuv

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wzhuv
d1wzhuv