Trwa ładowanie...

Syria - ministerstwo turystyki zaprasza na urlop

Syryjskie ministerstwo turystyki opublikowało film, w którym państwo promowane jest jako piękne i warte odwiedzenia. W trakcie 45 sekund zobaczyć można ludzi spędzających czas na plaży i bawiących się w wodzie. Film może dziwić, bo Syria od kilku lat pogrążona w konflikcie zbrojnym i w części okupowana, nikomu nie kojarzy się już z miejscem na spokojny urlop

Syria - ministerstwo turystyki zaprasza na urlopŹródło: Olga Kolos/Shutterstock
d3qmpt8
d3qmpt8

Syryjskie ministerstwo turystyki opublikowało film, w którym to bliskowschodnie państwo promowane jest jako piękne i warte odwiedzenia. Trwający niecałą minutę spot pokazuje ludzi beztrosko spędzających czas na plaży i bawiących się w wodzie. Film może dziwić, bo Syria, od kilku lat pogrążona w konflikcie zbrojnym i w części okupowana, nikomu nie kojarzy się już z miejscem na spokojny urlop.

Krótki film nagrano przy użyciu drona w Tartus – nadmorskim kurorcie pozostającym pod kontrolą władz. Miasto leży nad Morzem Śródziemnym, w północno zachodniej Syrii, w regionie będącym ojczyzną islamskiej sekty alawitów - podstawy władzy dynastii Asadów. W czasie trwającego już pięć lat krwawego konfliktu ta okolica nie została znacząco zniszczona, dlatego ma być magnesem na turystów. Tartus to drugie co do wielkości syryjskie miasto portowe. W sezonie letnim, gdy temperatury sięgają 30 st. C, jest popularnym miejscem wypoczynku dla wielu Syryjczyków i Rosjan. Znajdują się tu liczne hotele i ośrodki wypoczynkowe. Zarówno Tartus jak i jego najbliższa okolica pełne są zabytków, takich jak: świątynie, zamki czy fortece.

d3qmpt8

— Syria Daily (@Syria_Daily) 23 sierpnia 2016

Choć to przepiękne miejsce, pełne walorów turystycznych, to polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych stanowczo ostrzega przed podróżami w ten rejon świata, a do obywateli polskich przebywających w tym kraju apeluje, by opuścili go natychmiast.
- _ Turecko-syryjskie przejścia graniczne w obecnych warunkach wojny domowej są zamknięte dla ruchu osobowego obywateli państw trzecich. Władze tureckie tylko w wyjątkowych przypadkach podyktowanych względami humanitarnymi udostępniają przejścia dla ruchu osobowego wyłącznie na rzecz uchodźców syryjskich lub obywateli Turcji. Z tego względu udzielenie pomocy konsularnej obywatelom polskim, którzy pomimo ww. okoliczności wyjechali do Syrii i próbują ją opuścić przez granicę z Turcją, jest w praktyce niemożliwe _– czytamy w alercie MSZ.

Polskie biura podróży stosują się do zaleceń ministerstwa i nie organizują wycieczek do Syrii. Tylko kilku rosyjskich touroperatorów proponuje jeszcze takie wakacje. - W ofercie polskich biur podróży nie znajdziemy propozycji wyjazdów do Syrii i nie spodziewamy się, żeby miało się to zmienić w bliskiej perspektywie. Bezpieczeństwo turystów pozostaje priorytetem – mówi Klaudyna Mortka z portalu Wakacje.pl
Ilona Raczyńska/wg

d3qmpt8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qmpt8