Trwa ładowanie...
d24naqq

Szok! Nad morzem częściej dostaniesz piwo, niż znajdziesz czystą toaletę

Morza szum, wiatru śpiew i piwa pod dostatkiem. Turyści okupują plaże, chowając się za parawanami i popijają alkohol z butelki. A kiedy poczują palącą potrzebę skorzystania z toalety, okazuje się, że będą musieli wystać swoje w kolejce. Jeśli wytrwają, mogą czuć się szczęściarzami. Bo toalet nad morzem jest jak na lekarstwo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szok! Nad morzem częściej dostaniesz piwo, niż znajdziesz czystą toaletę
(Instagram.com)
d24naqq

Agenci platformy Take Task (wykorzystującej zalety crowdsourcing-u do badań rynku – red.) przyjrzeli się 42 polskim plażom. Na przełomie lipca i sierpnia tego roku pod lupę wzięto 5 plaż w Międzyzdrojach, 4 w Sopocie, po 3 w Gdańsku i na Helu oraz po 2 w Krynicy Morskiej, Pogorzelicy, Gdyni, Ustroniu Morskim, Darłówku, Kołobrzegu, Juracie i w Mielnie. Analizie zostały poddane jeszcze te pojedyncze we Władysławowie, w Świnoujściu, Ustce, Kątach Rybackich, Chałupach, Niechorzu, Unieście, Dziwnowie, Sianożętach, Grzybowie, jak i w Stegnie.

Wyniki zatrważają: 17 proc. polskich plaż ani w ich okolicy w ogóle nie posiada toalet. Zostaje wtedy załatwić się w leżących obok lasach. Szczęście w nieszczęściu jest znalezienie "toi toia" – zazwyczaj źle oznakowanego i brudnego. Rzadko kogokolwiek obchodzi ich stan. Większe znaczenie mają lodówki pełne piwa. Grunt by było zimne, drugorzędną sprawą jest marka – choć na wymienionych plażach królują Żywiec, Warka i Lech. Bezalkoholowe nie mają z nimi szans, smakowe już owszem. Z lodami z kolei jest problem. Sprzedawcom nie opłaca się z nimi biegać, więc właściwie ich nie ma. A jak są, to zwykle te od Algidy, Nestle oraz rodzimego Korala.

d24naqq

Podziel się opinią

Share
d24naqq
d24naqq