Trwa ładowanie...

Tajlandia znosi kwarantannę. Od 1 listopada nowe zasady dla zaszczepionych

Tajlandia robi krok w stronę turystów. Premier zapowiedział, że od 1 listopada w pełni zaszczepieni nie będą musieli odbywać 7-dniowej kwarantanny. Na razie zasady te dotyczą przyjezdnych z 10 krajów.

Tajlandia. Premier zapowiedział zniesienie  kwarantanny dla podróżnych z 10 krajów (zdjęcie ilustracyjne) Tajlandia. Premier zapowiedział zniesienie kwarantanny dla podróżnych z 10 krajów (zdjęcie ilustracyjne) Źródło: Adobe Stock, fot: ©Yevhenii - stock.adobe.com
d4fz4mn
d4fz4mn

Od początku pandemii Tajlandia jest jednym z najbardziej zamkniętych na turystów krajów. Liczne obostrzenia nie zachęcają do podróżowania na południe Azji. Władze postanowiły jednak poluzować niektóre obostrzenia i już od 1 listopada możliwy będzie wjazd bez konieczności odbywania 7-dniowej kwarantanny. Warunek ten dotyczyć będzie wszystkich w pełni zaszczepionych obywateli 10 krajów, które w poniedziałek podał w krajowej telewizji premier Tajlandii Prayuth Chan-ocha.

Tajlandia zmienia zasady z powodu strat finansowych

Tajlandia jest krajem, który żyje w dużej mierze z turystyki. W 2019 roku Tajlandię odwiedziło ok. 40 mln turystów z całego świata. Miejscowa organizacja turystyczna oszacowała, że w tym roku odwiedzających będzie ok. 100 tys. W tamtym roku kraj stracił 50 mln dolarów wpływów z turystyki, w skutek pandemii koronawirusa.

Ze względu na poniesione straty i chęć odratowania gospodarki kraju, państwo zdecydowało się poluźnić obostrzenia. Od 1 listopada wszyscy zaszczepieni z 10 krajów nie będą musieli odbywać 7-dniowej kwarantanny po przybyciu do Tajlandii. Od 1 grudnia lista krajów zostanie poszerzona, możliwa też będzie sprzedaż alkoholu w restauracjach i otwarte zostaną lokale rozrywkowe. Natomiast od 1 stycznia kolejne kraje znajdą się na wyróżnionej liście.

d4fz4mn

"Wiem, że to ryzykowna decyzja. I jest niemal pewne, że luzując obostrzenia będziemy mieli do czynienia z tymczasowym wzrostem zakażeń. Będziemy uważnie śledzili rozwój sytuacji (…) bo nie sądzę, by miliony ludzi, których życie zależy od przychodów generowanych z turystyki mogło sobie pozwolić na kolejny cios związany z drugim straconym sezonem turystycznym" -– powiedział premier.

Jedna z najpopularniejszych wysp Tajlandii nadal otwarta dla podróżnych

Na tajlandzkiej wyspie Phuket od 1 lipca trwa eksperymentalny program "Sandbox Phuket", w ramach którego wszyscy zaszczepieni podróżni z krajów o niskim i średnim ryzyku zakażeń (w tym z Polski) mogą odwiedzać rajską wyspę. Trzeba jednak spełnić wiele warunków i wypełnić stos dokumentów, co może zniechęcić do obrania tego kierunku podróży, ale dla pięknych plaż i wspaniałych widoków na pewno warto.

Tajlandia łatwiej dostępna także dla Polaków?

Na chwilę obecną wiemy, że na liście znajdują się takie państwa jak: USA, Chiny, Niemcy, Singapur, Wielka Brytania. Niedługo zostanie podana reszta państw. Nie wiadomo jeszcze, czy do obecnej listy dołączy Polska. Jeżeli w naszym kraju nie wzrośnie liczba zachorowań, można mieć nadzieję, że Polacy również będą mogli odwiedzać Tajlandię na nowych zasadach.

d4fz4mn

Źródło: fly4free

Potrącenie 74-latka w Lubienie. Szokujące zachowanie gapiów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4fz4mn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fz4mn